Київський національний академічний театр оперети має значну історію.
Будівля, що знаходиться на розі вулиць Великої Васильківської та Жилянської сьогодні є одним з осередків культурного життя в Україні. Це не тільки регулярний показ всесвітньо відомих музичних вистав, а і гучні прем’єри та фестивалі.
Про це написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Юрій Тацій в Facebook.
Будинок, в якому сьогодні розміщується театр оперети, з моменту його створення був призначений для культурних заходів. Так званий Троїцький народний дім (саме таку назву він досі має у переліку пам’яток архітектури) розпочали будувати наприкінці ХІХ століття за ініціативи просвітницької організації Київське товариство грамотності. Спорудження здійснювалось на кошти меценатів. В 1902 році відбулось урочисте відкриття народного дому.
У 1934 році в Троїцькому народному домі було відкрито Державний театр музичної комедії УРСР, що ознаменувало закінчення 12-річної заборони радянської влади на оперети.
Сама будівля створена у стилі раціоналізму – це лаконічні форми та функціональність. Видовжені прямокутні вікна на фасаді обрамлені замковим каменем – архітектурним елементом у вершині арки. Карниз будівлі виконаний у стилі, що нагадує архітектуру модерну.
Там оновили сцену та місця для глядачів, зокрема, передбачено місця для людей з інвалідністю. Також встановили нове сценічне освітлення, системи вентиляції та пожежного оповіщення.
Фото: facebook
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.