Сербська нафтова компанія NIS, контрольний пакет акцій якої належить РФ, намагається купувати нафту у трейдерів за кордоном, водночас її колишні клієнти вдома шукають альтернативних постачальників, адже санкції США вплинули на діяльність компанії.
MOSCOW, RUSSIA - MAY 03: A view of Kremlin after the drone attack in Moscow, Russia on May 03, 2023. Kremlin reported that Ukraine attempted to attack Russian President Vladimir Putin's residence with drones at night. (Photo by Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images)
Про це пише Reuters.
Мажоритарний пакет акцій NIS належить російським компаніям Газпром нафта і Газпром, і, таким чином, це один з останніх нафтових активів Росії в Європі. Він має вирішальне значення для енергетичної безпеки Сербії, оскільки володіє єдиним нафтопереробним заводом на Балканах.
«Труднощі компанії підкреслюють, що може статися, якщо санкції США набудуть чинності, а президент Александр Вучич попередив, що Сербія може втратити доступ до імпорту нафти», — йдеться в публікації. — «NIS постачає близько 80% сербського бензину і дизельного палива, а також 90% і більше авіаційного палива і мазуту. Іншим компаніям важко працювати в обхід NIS, оскільки її домінуюча позиція на сербському ринку ускладнюється логістичними обмеженнями в країні, яка не має виходу до моря».
Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло NIS AD Novi Sad до списку санкцій 10 січня, надавши Газпром нафті 45 днів на вихід з інвестиції, а потім продовжило цей термін з наступними 30-денними відстрочками.
Як повідомлялось, наприкінці березня Сполучені Штати Америки ще раз відклали застосування санкцій проти компанії «Нафтна индустрија Србије» (NIS), контрольний пакет акцій якої належить Росії.
10 січня 2025 року США запровадили санкції проти двох російських нафтових компаній — Газпром нєфті і Сургутнєфтєгаза, а також їхніх дочірніх компаній. До SDN List занесено і сербську «дочку» Газпром нафти — NIS.
27 лютого 2025 року стало відомо про те, що компанія Газпром нєфть передала Газпрому 5,15% акцій сербської енергетичної компанії NIS (Нафтова індустрія Сербії).
Раніше Газпром нєфті належало 50% NIS, Газпрому — 6,15%. Тепер у Газпром нєфті — 44,85% акцій NIS, у Газпрому — 11,3%. Ще 29,87% акцій NIS перебуває у власності Сербії, решта — у міноритарних акціонерів. Понад 95% акцій самої Газпром нєфті належить все тому ж Газпрому.
Передача акцій пов’язана з переговорами між представниками NIS і Управлінням з контролю за зарубіжними активами (OFAC) Мінфіну США.
Нагадаємо, що експорт нафти з Росії знижується другий тиждень. Падіння обсягів поставок ключового тихоокеанського сорту “чорного золота” вплинуло на загальний обсяг експорту.
Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…
Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…
Ставка Кремля на парламентських виборах у Молдові полягає в тому, щоб замінити керівництво країни людьми,…
У Києві 18 квітня поліція затримала двох 17-річних хлопців, які побили військовослужбовця в Гідропарку.
США планують у найближчі "тижні та місяці" зміцнити свою присутність у Сирії. Це дозволить скоротити…
У Білому домі та Конгресі фактично відсутні серйозні дискусії щодо подальшої підтримки України, попри завершення…