Поки російський диктатор Владімір Путін і голова КНР Сі Цзіньпін зміцнюють зв’язки на параді в Москві, президент США Дональд Трамп упускає можливості домогтися значущої мирної угоди щодо України.
Про це у своїй публікації для Bloomberg пише журналістка і авторка книжки Punishing Putin: Inside the Global Economic War to Bring Down Russia Стефані Бейкер, аналізуючи, як погана мирна угода між Україною та Росією позначиться на Європі, і в якому зараз становищі перебуває Путін.
Так, авторка публікації зазначає, що парад Перемоги в Москві 9 травня був для російського диктатора настільки важливим, що він запропонував триденне припинення вогню у війні проти України.
«За участю більш ніж 20 світових лідерів, які зібралися цього тижня, щоб спостерігати за маршем військ Красною площею, це була очевидна спроба забезпечити, щоб парад продемонстрував силу російської армії, а не її вразливість до українських атак за допомогою безпілотників великої дальності», — зазначає Бейкер.
Після більш ніж трьох років повномасштабної війни РФ проти України Путін далеко не ізольований, констатує журналістка. Парад 9 травня показав, що у Путіна достатньо союзників, серед них і його почесний гість — лідер КНР Сі Цзіньпін, який надав РФ економічну допомогу, що дозволило їй пережити західні санкції.
Оскільки Китай став найбільшим торгівельним партнером Росії, присутність Сі в Москві стала потужним символом того, що Путін має необхідну підтримку і майже не має інтересу до миру, переконана Стефані Бейкер. Це перетворюється на проблему для президента США Дональда Трампа, який обіцяв закінчити війну РФ проти України протягом 24 годин після свого повернення до Білого дому. Минуло понад 100 днів після інавгурації, проте Трамп так і не зміг змусити Путіна погодитися на угоду, попри те, що пропонував йому вкрай щедрі умови й повторював кремлівську риторику.
Також автор статті зазначає, що для Києва ситуація виглядає жахливою, оскільки Путін залишився непохитним, а США погрожують вийти з мирного процесу. Якщо це станеться, пише Бейкер, Україна та решта Європи опиняться в небезпечному становищі.
Утім, Трамп, який не виконав своєї передвиборчої обіцянки швидко покласти край війні, все ще має важелі впливу. І, ймовірно, він нарешті зрозумів, що змусити Путіна укласти угоду щодо України може економічний тиск. Автор статті також підкреслює, що ключем до деградації військової машини Кремля є нафта. І у Трампа, констатує Бейкер, достатньо можливостей для того, щоб завдати удару по вразливому місцю Росії. Сила санкцій очевидна, оскільки на кожному етапі переговорів Путін вимагав їх скасувати, пише автор публікації. І ідея про необхідність їх посилити набирає силу у Вашингтоні. Однак чи буде Трамп використовувати той інструмент залишається незрозумілим — президент США поки що не виявив реального бажання. Водночас Путін зберігає свої максималістські цілі у війні проти України.
Аналізуючи, як може розвиватися ситуація, Стефані Бейкер попереджає, що без безпекових гарантій США та згоди РФ виплатити військові репарації мирний план Трампа залишить Україну слабкою та легкою ціллю для гібридної війни Москви. Однак погана угода для України є також жахливою угодою для країн Європи. Замороження війни та скасування санкцій дасть змогу РФ переозброїтися та перегрупуватися.
Якщо не запровадити жорсткі санкції проти російської нафти, які розорять військову машину Кремля, Путін продовжить співпрацю з Китаєм, Північною Кореєю та Іраном, щоб сіяти хаос, констатує авторка статті.
9 травня в Москві були присутні лідери близько 29 країн, зокрема голова КНР Сі Цзіньпін, президент Сербії Александар Вучич, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, диктатор Білорусі Аляксандр Лукашенко та інші.
Російський диктатор Владімір Путін виступив на параді з промовою, згадавши битви за Одесу і Севастополь, учасників «СВО» і цинічно заявивши, що РФ «залишиться незламною перепоною для поборників нацизму, русофобії та антисемітизму».
10 травня, у швейцарському місті Женева зустрілися віцепрем'єр Китаю Хе Ліфенґ та міністр фінансів США Скотт Бессент.…
Між Силами оборони України та російськими військами від початку доби відбулися 84 бойові зіткнення, на…
США візьмуть на себе керівну роль у моніторингу дотримання режиму припинення вогню в Україні.
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що посилення української армії та підтримка ЗСУ з боку союзників…
Американська компанія SpaceX за шість годин у ніч проти суботи, 10 травня, відправила у космос…
Без безумовного припинення вогню закінчити війну неможливо.