Місто планує завершити великий туристичний маршрут, який пролягає від монумента Батьківщина-Мати до Подолу, спорудивши інклюзивну рекреаційну зону з укриттям та паркінгом на місці незаконно зведених гаражів. Концепцію великого туристичного маршруту презентували у 2017 році. Був зведений «Скляний міст», реконструйовані: Володимирська гірка, Алея художників, Алея закоханих, Пейзажна алея. Залишився останній етап – облаштування території на провулку Киянівському, де зараз існують незаконні гаражі.
Про це повідомив директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА, головний архітектор міста Олександр Свистунов 21 листопада на засіданні Київради.
«Локація має надзвичайний потенціал стати зоною відпочинку та реабілітації. В умовах війни це надважливо як для ветеранів, так і для цивільних. Усі називають це серцем столиці, утім сьогодні воно перебуває в жахливому стані. Ми маємо довести цю територію до рівня Володимирської гірки, Пейзажної алеї та всіх сучасних рекреаційних зон. Йдеться про облаштування укриття та паркінгу в загальному контексті завершення великого туристичного маршруту!» – сказав він.
За словами Олександра Свистунова, досвід усіх розвинених країн передбачає, що будь-які популярні локації мають бути інклюзивними, доступними та безпечними. Реалізація проєкту вирішує чотири задачі:
Головний архітектор додав, що територія, на якій можуть облаштувати рекреаційну зону, має низку охоронних статусів.
«Ми провели багато консультацій, щоб зрозуміти всі обмеження – висотність, норми забудови тощо. Ця територія не входить до буферної зони Софії Київської, однак має низку археологічних та пам’яткоохоронних обмежень. Будь-які попередні роботи будуть можливі тільки після проведення всіх необхідних досліджень», – сказав Олександр Свистунов.
Він підкреслив, що реалізація проєкту унеможливить будівництво будь-яких нових житлових будинків, ТРЦ чи офісних центрів на цій території. Йдеться винятково про збереження рекреаційної зони, облаштування укриття з паркінгом та створення можливості для людей з інвалідністю дістатися всіх рівнів рекреаційної зони.
Згідно з цим ДПТ, за адресою Киянівський провулок, 13–21, мають збудувати підземний паркінг на 320 автомобілів, який також слугуватиме протирадіаційним укриттям на 1650 людей. Зазначимо, що проти будівництва паркінгу на Пейзажній алеї раніше виступили столичні активісти та Мінкульт. Зокрема у Мінкульті заявили, що нове будівництво у цьому місці є неприпустимим та загрожує знищенням культурної спадщини. Однак згодом там дали дозвіл на проведення археологічних досліджень, стверджує секретар Київради Володимир Бондаренко.
У МЗС Чехії відреагували на заяву держсекретаря США Марко Рубіо про можливу відмову від зусиль з досягнення миру в Україні. Там…
Винні в убивстві активіста й волонтера Артема Мирошниченка, яке сталося в листопаді 2019 року в…
Національний архів США опублікував першу порцію документів — за місяць після того, як була розсекречена…
В одному зі спальних районів міста Києва між військовозобов’язаним чоловіком та працівником районного ТЦК виникла…
Публікація Європейським Союзом дорожньої карти поетапної відмови від закупівель російських енергоносіїв стане сигналом для компаній…
З 1 квітня в Україні оновили список платників податків із високим рівнем довіри — так…