Categories: Без рубрики

Парламент Болгарії відмовився схвалити підписання безпекової угоди з Україною

Планувалося, що тимчасовий прем'єр-міністр Болгарії Дімітар Главчев підпише угоду з Володимиром Зеленським під час їхнього візиту до Брюсселя у четвер, 19 грудня. Однак тимчасовий уряд відмовився це зробити і звернувся до парламенту за відповідним мандатом.

Парламент Болгарії відмовився схвалити підписання безпекової угоди з Україною, що планувалося під час візиту до Брюсселя. У болгарському парламенті найбільше місць має партія ГЄРБ, яку очолює колишній багаторічний прем’єр-міністр Бойко Борисов. Про це повідомляє Euractiv.

У жовтні Главчев пообіцяв приєднатися до країн, які уклали двосторонні безпекові угоди з Україною. Лише 6 із 27 країн ЄС – Болгарія, Угорщина, Австрія, Словаччина, Мальта та Кіпр – досі не підписали такої угоди.

Борисов наголосив, що тимчасовий уряд не потребує парламентського мандата для підписання угоди з Україною, однак він однаково виступає проти її укладення.

Він також зазначив, що пів року тому така угода отримала б повну підтримку, проте нині це рівнозначно “купівлі заводу на 9 вересня”.

Довідка: народний вислів “купити фабрику 8 вересня” означає укласти дуже погану угоду. 9 вересня 1944 року радянська армія окупувала Болгарію, що не віщувало нічого хорошого для власників фабрик.

Борисов пояснив, що причиною його позиції є посилення дискусій в Європі та Сполучених Штатах щодо досягнення миру в Україні.

Додамо, з початку вторгнення Росії в Україну у 2022 році ГЄРБ підтримувала надання військової допомоги Україні, а сам Борисов часто підкреслював цю підтримку як доказ прозахідної позиції своєї партії.

Нині, за словами очільника ГЄРБ, у Болгарії працюватимуть над мирним процесом в Україні, але це має зробити регулярний уряд, який укладе “взаємовигідний договір”. Однак Борисов не пояснив, в чому він вбачає відсутність взаємної вигоди у запропонованій угоді.

Через кілька хвилин після виступу Борисова тимчасовий прем’єр-міністр Главчев прокоментував його з Брюсселя, де він брав участь у засіданні Європейської Ради. Він відкинув звинувачення в тому, що його рішення просити мандат у парламенту було спробою саботувати урядові переговори.

Главчев сказав, що єдиною причиною, через яку він звернувся до депутатів за схваленням, була запропонована 10-річна тривалість угоди.

 

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

8 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

9 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

9 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

9 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

9 години ago