Угода з РФ мала дозволити російським фірмам інвестувати в будівельні проєкти в регіоні, однак опозиційні активісти вважають це «здачею інтересів» Абхазії. Документ мали розглянути ще 15 листопада, але протестувальники зірвали сесію парламенту і прорвалися до його будівлі.
Депутати парламенту Абхазії 3 грудня проголосували проти ратифікації абхазо-російської “інвестиційної угоди”, котра спричинила масові протести у листопаді. Про це інформують росЗМІ у вівторок, 3 грудня.
Проти ратифікації проголосували 22 депутати, двоє утрималися. Перед початком позачергової сесії біля будівлі парламенту зібралися громадяни, очікуючи на рішення депутатів.
Низка опозиційних організацій раніше зажадала від парламенту провести позачергове засідання та проголосувати проти ратифікації угоди. Звернення також направили спікеру парламенту Лаше Ашубі. У ньому наголошувалося, що відмова від ратифікації допоможе знизити суспільно-політичну напругу та забезпечити спокійне проведення виборів.
Протести в Абхазії розпочалися ввечері 11 листопада після затримання кількох опозиціонерів, котрі виступали проти ратифікації угоди, що дозволила б російським компаніям реалізовувати проєкти у республіці. Передбачалося, що угода звільняла інвесторів від мит при ввезенні будматеріалів та обладнання, а також від сплати податків на майно та прибуток. Крім того, росіяни б платили лише 5% ПДВ замість 10%. Інвестори також отримали б перевагу в отриманні енергії та підключенні до енергомереж, а також могли використовувати виділену абхазьку землю як заставу під банківський кредит.
Нагадаємо, у самопроголошеній республіці Абхазія, котра де-факто є територією Грузії, спалахнули антиросійські протести. До будівлі парламенту прийшли тисячі противників підписання інвестиційної угоди з Росією.
Після цього повідомлялося, що Бжанія виїхав із Сухумі після відмови поступитися опозиції та піти у відставку.
Згодом “президент” невизнаної республіки Абхазії Аслан Бжанія заявив, що йде у відставку на тлі протестів через “інвестиційну угоду” з Росією.
Глава уряду Угорщини сказав під час дискусії в парламенті, що Україна досягла угоди з Брюсселем…
Країни Балтії, а також Фінляндія та Польща цього року вирішили вийти з Оттавської конвенції, яка…
Словацький «Рух за відродження» передав президенту країни Петеру Пеллегріні петицію про призначення референдуму щодо скасування…
На ураженому пункті базувались екіпажі безпілотних розвідувальних та ударних дронів росіян.
Дорожню карту заборони газу з РФ планують оприлюднити 6 травня після зустрічі усіх 27 комісарів…
Вони зберуться в середу на конклав у Ватикані — у Сікстинській капелі. Захід розпочнеться о 16:30 за…