В Помісній церкві наголошують, що з точки зору РПЦ релігійне об’єднання УПЦ «надалі залишається в її складі».
В Православній церкві України знову прокоментували рішення Синоду московського патріархату від 27 травня оголосити «повну самостійність і незалежність від московської церкви». Реакцію ПЦУ оприлюднив речник церкви Євстратій Зоря у Фейсбуці.
В ПЦУ наголошують, що після засідання Синоду не показано жодних документальних підтверджень розриву відносин з РПЦ.
«На жаль досі не оприлюднено документів, які би засвідчили, що релігійне об’єднання УПЦ (Московський Патріархат в Україні) ухвалило такі рішення, які істотно змінили його статус у порівнянні зі статусом «незалежності і самостійності в управлінні», наданим УПЦ зі сторони РПЦ у 1990 р. (…) Не оприлюднено нову редакцію «Статуту про управління УПЦ», а також документи «Священного Синоду, Архієрейського собору УПЦ» від 27 травня 2022 р. Усні пояснення, які дають представники цього релігійного об’єднання, а також учасники зборів – суперечливі та навіть взаємно виключні» — вказує він.
Зі слів Зорі, заяви представників РПЦ та рішення її Синоду свідчать, що з точки зору РПЦ релігійне об’єднання УПЦ «надалі залишається в її складі», а зміни до статуту «можуть вступити в силу лише після їх «схвалення» главою РПЦ».
Також в ПЦУ наголошують, що після Синоду незрозуміло, чи виконуються і чи будуть виконуватися обіцянки досягнути «канонічної автокефалії УПЦ», що були дані у 1992 році під час «Харківського собору».
«Слід також нагадати про Собор УПЦ 1-3 листопада 1991 р., який одноголосно підтримав необхідність автокефалії УПЦ. Чи не будуть рішення нинішнього «Собору УПЦ» в частині, яка суперечить волі Москви, так само забуті та ігноровані? Чи є якісь гарантії їх виконання?» — вказує він.
При цьому ПЦУ висловила «радість з приводу принципової згоди з боку релігійного об’єднання УПЦ щодо необхідності діалогу між двома православними юрисдикціями в Україні».
«… такий діалог повинен розпочатися без попередніх умов чи ультиматумів. Ми очікуємо на конкретні пропозиції іншої сторони щодо перших кроків у діалозі та на призначення відповідальних за ведення діалогу осіб» — йдеться в повідомленні.
Своє звернення ПЦУ підсумовує тим, що на Синоді 27 травня УПЦ МП все ж не знайшла «достатньо належних слів для осуду російської агресії проти України та для підтримки боротьби українського війська і всього народу проти окупантів».
Зауважимо, раніше на рішення УПЦ МП про «самостійність» відреагував предстоятель ПЦУ Епіфаній: він заявив, що інформація про розрив відносин УПЦ МП з патріархом Кирилом не відповідає дійсності.
В РПЦ також заявляли, що єдність з УПЦ МП зберігається, але у всьому винен Держдеп.
Фото: Фейсбук
Виступаючи на заході на початку Тижня клімату в Сан-Франциско, Гор сказав, що адміністрація Трампа «намагається…
Невизначеність у Пентагоні зумовлена звільненням низки високопоставлених чиновників минулого тижня. Внаслідок цього міністр оборони Піт…
У Кіржацькому районі Володимирської області після вибуху на 51-му арсеналі ГРАУ Міноборони оголошено режим надзвичайної…
Ймовірного 10-річного сина Путіна публікують в російських пабліках і порівнюють з диктатором Російської Федерації.
У найближчому оточенні міністра оборони США панує безлад, зростає недовіра серед державних службовців і вищих…
Єфімова допомагала армії, організовувала гуманітарні ініціативи й підтримувала суспільні проєкти. Після загибелі чоловіка на війні…