Печерський суд Києва продовжив до 21 червня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для нардепа Євгенія Шевченка, якого підозрюють у державній зраді.
Про це повідомили у пресслужбі Печерського суду, пише Суспільне.
14 листопада 2024 року правоохоронці повідомили народному депутату Євгенію Шевченку про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Також прокурори офісу генпрокурора вручили Шевченку клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
За даними слідства він систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи. Також вказувалось, що Шевченко “розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України”.
15 листопада Печерський райсуд Києва взяв Шевченка під варту до 11 січня 2025 року.
Нагадаємо, у 2019 Шевченко обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №76 (Запорізька область) як безпартійний.
Він був частим гостем телеефірів каналу кума Путіна Медведчука – “112”. Тоді ж у 2019 році Шевченко взяв участь у пропагандистській передачі на російському “1 каналі”, де розповідав, які погані в Україні націоналісти.
У 2021 році Шевченко їздив на зустріч до самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка.
Вже після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, 7 березня 2022 року, СБУ затримала Шевченка при спробі перетину кордону з Польщею. При цьому у травні 2023 року начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зізнавався, що народний депутат Шевченко нібито вів таємні переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком на прохання українських спецслужб.
У липні 2022 року вперше після початку великої війни він з’явився у ВРУ у несанкціонованому однострої ЗСУ. Нардепи від Європейської солідарності та ексколеги депутата зі Слуги народу змусили Євгенія Шевченка залишити сесійну залу.
У 2024 році народний депутат Євгеній Шевченко заявив, що написав листа новообраному президенту США Дональду Трампу з проханням посприяти припиненню “скочування України в диктатуру”, а також закликав главу української держави Володимира Зеленського йти на діалог із державою-агресором — Росією.
У відповідь глава Офісу президента Андрій Єрмак відреагував на такі висловлювання нардепа, зазначивши, що єдиний шлях до перемоги України у війні проти агресора лежить через План перемоги України і Формулу миру президента Зеленського.
“Деякі народні депутати схоже заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни. Якщо у їх головах національні інтереси = поразці України, то вони роблять велику помилку в інтересах РФ. План перемоги України, Формула миру — це шлях до справедливості”, – наголосив він.
Після цього Шевченко припустив, що його можуть ув’язнити.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…