Пекін покладався на Москву щодо доступу до крайньої півночі, але зараз відбувається геополітична перебудова, яка може призвести до заморозки процесу.
китай Low-angle view of China's red national flag blowing in the wind, next to a steel, concrete and glass tower in the world famous Pudong Financial District of Shanghai, China
Про це повідомляє South China Morning Post.
«Пекін покладався на Москву щодо доступу до крайньої півночі, але зараз відбувається геополітична перебудова, яка може призвести до заморозки цього плану», – зазначають журналісти.
Очікується, що Китай переосмислить свою політику щодо Арктики – включаючи прагнення стати великою полярною державою до 2030 року – на тлі дедалі більшої уваги з боку країн далекої півночі та можливої угоди США та Росії про співпрацю в регіоні, вважають експерти та інсайдери.
Зазначається, що через геополітику інтерес Пекіна до арктичних ресурсів знизився.
«КНР перегляне свою політику в Арктиці, зокрема прагнення стати великою полярною державою до 2030 року», – розповіли співрозмовники видання.
Вони вважають, що «потепління відносин» між Москвою та Вашингтоном може заморозити арктичні амбіції Китаю. Пекін розраховував на Росію у питанні доступу до Крайньої Півночі, але тепер усе може змінитися.
Як пишуть ЗМІ, США та Росія розглядають Арктику як місце для економічного співробітництва.
Тим часом Британія та Норвегія обговорюють нову оборонну угоду щодо протидії РФ в Арктиці.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.