Categories: Без рубрики

Пентагон прибрав сторінку про військового, який потрапив на історичне фото, бо він належить до корінного племені

Гейз разом з іншими морпіхами потрапив на фото репортера Associated Press, на якому вони підіймають американський прапор на японському острові Іодзіма у 1945 році.

На сайті американського Міністерства оборони видалили сторінку про рядового Айру Гейза, який був одним із шести морпіхів, які потрапили на фото подій Другої світової війни, через його походження. Він належить до корінного американського племені піма.

Про це пише Washington Post.

Гейз разом з іншими морпіхами потрапив на фото репортера Associated Press, на якому вони підіймають американський прапор на японському острові Іодзіма у 1945 році.

Тож про нього на сайті Пентагону існувала сторінка, яка була символом «внеску та жертв, які корінні американці зробили для Сполучених Штатів, не лише в армії, а й у всіх сферах життя». Однак оскільки військовий був корінним американцем, то сторінку видалили в межах кампанії проти «зусиль із різноманітності, рівності та інклюзії».

Крім цього, з сайту видалили кілька статей про кодерів навахо — військових із племені навахо, які під час Другої світової використовували свою рідну мову для створення шифрів, щоб передавати таємні військові повідомлення, — а також профіль офіцера племені сенека, який складав умови капітуляції Конфедерації наприкінці Громадянської війни у США.

Фотографію підняття прапора на Іодзімі раніше в Пентагоні називали «іконічним зображенням». Її автор — Джо Розенталь з агентства Associated Press — отримав Пулітцерівську премію, а сама світлина стала зразком для статуї, яка тепер є центральним елементом Меморіалу морської піхоти США на Національному меморіальному кладовищі США в Арлінгтоні.

Крім того, розуміючи популярність зображення, Пентагон організовував національний тур для Гейза та інших морпіхів, зображених на ньому, щоб продавати воєнні облігації. А життя самого Гейза зображували у трьох кінострічках і пісні співака Джонні Кеша. Військовий помер у віці 32 років у 1955 році.

Нагадаємо, що державний секретар США Марко Рубіо заявив, що посол Південної Африки Ебрагім Расул є персоною нон ґрата після того, як він сказав, що американський президент Дональд Трамп «очолює білий расистський рух в Америці та в усьому світі».

Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Дональда Трампа прагне заборонити або обмежити використання сотень слів на офіційних сайтах, у документах та інших публічних текстах.

NYT опублікувала близько 200 слів, які адміністрація Трампа забороняє або уникає. Серед них — такі слова: активісти, антирасизм, приналежність, грудне вигодовування, кліматична криза, різноманітність суспільства, інвалідність, дискримінація, рівність, фемінізм, гендер, гендерне насильство, гендерна різноманітність, іммігранти, корінний американець, культурні відмінності, культурна спадщина, ЛГБТ, нерівність та інші.

 

Recent Posts

Путін пропонує двосторонні переговори з Україною щодо припинення ударів по цивільних об’єктах — Пєсков

Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».

5 хв. ago

Путін визнав удар по цивільному об’єкту в Сумах, але знайшов цинічне «виправдання»

Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.

19 хв. ago

Журнал Time вдруге розмістив Папу Римського Франциска на своїй обкладинці

Як зазначає Time, Папа Римський Франциск був новатором у тому, що виявляв готовність вислуховувати різні погляди щодо суперечливих…

28 хв. ago

Єврокомісія обіцяє кращі умови торгівлі для України після 5 червня — УП

Якщо до 5 червня не буде ухвалене нове рішення ЄС, "за замовчуванням" відновиться дія положень…

48 хв. ago

Путін відповів на пропозицію Зеленського не бити по цивільній інфраструктурі

Так зване великоднє перемирʼя тривало з 18:00 19 квітня до 00:00 21 квітня — його…

1 годину ago

Рішення про розкриття банківської таємниці не пройде до парламенту — Гетманцев

Шансу на відкриття банківської таємниці податковій найближчим часом немає.

1 годину ago