Літаки F-16 стали б достатніми засоби протиповітряної оборони і дозволили б Україні відкрити аеропорт у Львові.
UNDISCLOSED LOCATION, SOUTH KOREA - APRIL 14: In this handout image released by the South Korean Defense Ministry, a U.S. Air Force B-52H strategic bomber (top) flying with South Korean Air Force F-35A fighter jets during a joint air drill on April 14, 2023 at an undisclosed location in South Korea. South Korea and the United States held joint air drills, involving at least one B-52H strategic bomber, a day after North Korea test-fired a new intercontinental ballistic missile (ICBM). (Photo by South Korean Defense Ministry via Getty Images)
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.
“До речі, якби у нас були F-16, і вони патрулювали українське небо, то принаймні аеропорт Львова можна було б спокійно відкривати і взагалі ні про що не турбуватися. Це все про ці затримки з ухваленням правильних рішень”, – сказав він.
Кулеба нагадав історію з Patriot, які Україна просила ще на початку повномасштабної війни, а отримала через рік.
“Якби дали одразу, то набагато менше було б зруйновано міст і енергооб’єктів. Та сама історія повторюється з F-16. Звичайно, хочеться прийти і сказати: “Ну що ви тягнете, ви все одно це зробите”. І в принципі, я так і кажу, якщо чесно. Але у них свої міркування, своя логіка і свій аналіз”, – сказав Кулеба.
Кулеба прокоментував прогноз Євроконтролю про можливе обмеження польотів над Україною до 2029 року.
“Це Євроконтроль так сильно з запасом, про всяк випадок”, – сказав він.
За його словами, всі в Україні хочуть, щоб хоча б один аеропорт запрацював.
“Але це питання безпеки, і чи полетять авіакомпанії. Тому працюємо над цим, хочемо, щоб це сталося якнайшвидше. Але те, що Євроконтроль занадто консервативну висловив позицію – це однозначно”, – додав міністр.
Військовий аналітик Роман Світан повідомив, що Україні потрібно 200 літаків F-16, щоб повністю переозброїти 5 бригад. Як зазначив Кулеба передача Україні винищувачів F-16 може початися тільки після погодження процесу Сполученими штатами, адже це їхня технологія.
Як заявили у Пентагоні, сучасні винищувачі наразі посідають лише восьме місце у списку потреб військової техніки для України. Вищими пріоритетами зараз є системи протиповітряної оборони, артилерія та бронетехніка.
Фото: відкриті джерела
В ніч на 24 квітня Київ зазнав комбінованої атаки ворога. Станом на 06:06 відомо про…
Адміністрація президента Дональда Трампа обговорює можливість скасування санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", а також,…
Президент Володимир Зеленський у середу, 23 квітня, заявив, що Україна завжди діятиме відповідно до своєї…
Українська делегація у Лондоні у середу, 23 квітня, провела переговори з колегами з Великої Британії,…
Прессекретарка Білого Дому Керолайн Левітт у середу, 23 квітня, заявила, що президент України «Володимир Зеленський,…
Цього тижня для киян і гостей столиці проведуть безплатні екскурсії, серед яких – одна прогулянка…