У 2025 році в Україні перехід на літній час відбудеться в ніч із суботи, 29 березня, на неділю, 30 березня. О 3:00 ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину вперед, тобто на 4:00. Це традиційний перехід, який здійснюється в останню неділю березня.
1 квітня 2024 року, Баден-Вюртемберг, Рідлінген: лелека стоїть у гнізді у Великодній понеділок, а позаду нього видно церковний годинник церкви Святого Георгія в Рідлінгені.
Більшість електронних пристроїв оновлять час автоматично, а механічні годинники доведеться коригувати вручну.
Основна мета такої зміни часу – економія електроенергії завдяки подовженню світлового дня. Водночас медики та експерти попереджають, що сезонне переведення годинників може негативно впливати на біоритми людей, викликаючи втому, стрес і порушення сну.
Переведення годинників відбудеться попри прийнятий торік закон, який скасовує переведення на літній час, залишаючи постійний зимовий час.
Так, у липні 2024 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №4201, який передбачає скасування переведення годинників на літній і зимовий час, залишаючи постійний зимовий час. Однак цей законопроєкт досі не підписаний президентом, тому він не набув чинності. Якщо до кінця березня 2025 року закон не буде підписано, перехід на літній час відбудеться за звичною схемою.
Переведення годинників в Україні було запроваджене ще у 1981 році за часів СРСР. З 1996 року цей процес регулюється постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України”. Відповідно до неї, перехід на літній час відбувається в останню неділю березня, а повернення на зимовий – в останню неділю жовтня.
Якщо Україна залишить зимовий час (GMT+2) постійним, це матиме кілька наслідків для різних регіонів країни, особливо щодо часу сходу і заходу сонця.
У Європі більшість країн дотримуються практики переходу на літній та зимовий час. Згідно з чинним законодавством Європейського Союзу, переведення годинників відбувається в останню неділю березня (на літній час) та в останню неділю жовтня (на зимовий час). Ось список країн, які дотримуються цієї практики:
Ця практика викликає багато дискусій, і в 2019 році Європейський парламент навіть підтримав пропозицію скасувати переведення годинників. Однак через складнощі в реалізації це рішення поки що не впроваджено.
Девʼятого травня президент Франції Еммануель Макрон та премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск зустрілися в Нансі, аби…
Повернули родину, яку змусили отримати російські документи, щоб вагітну матір взяли до пологового, а дітей…
Російські військовополонені будуть платити податки в Україні.
Раніше Флікер розповіла Washington Post, що їздить до Мар-а-Лаго три-чотири рази на тиждень, тому що…
"ГАРТ 5100" є повністю українською розробкою, а всі етапи виробництва - від проєктування до складання…
Під час проведених обшуків за місцем проживання зловмисника правоохоронці виявили та вилучили зброю, понад 300…