Китайські вчені успішно додали свіже паливо в діючий реактор на розплавлених солях торію, довівши його працездатність.
Як повідомила державна газета Guangming Daily, про це досягнення головний науковий керівник проекту Сюй Хунцзе оголосив на закритому засіданні в Китайській академії наук 8 квітня. Таку інформацію передає Interesting Engineering.
Вчений вважає, що завдяки йому Китай тепер лідирує на світовому ринку енергії.
Він нагадав, що в 1960-х роках американські дослідники побудували і випробували перші реактори на розплавленій солі, але в кінцевому підсумку США відклали програму на користь технологій на основі урану. Американські вчені залишили свої дослідження загальнодоступними, а китайські використовували дані, щоб створити власні установки.
Сюй Хунцзе і його команда в Шанхайському інституті прикладної фізики CAS вивчили розсекречені американські документи, відтворили старі експерименти, а потім поліпшили технологію. Будівництво поточного реактора почалося 2018 року, і команда зросла з кількох десятків дослідників до більш ніж 400.
“Ми освоїли кожну техніку із записів — а потім просунулися далі“, — заявив глава китайського проєкту. 7
Експериментальний реактор, розташований у пустелі Гобі на заході Китаю, використовує розплавлену сіль як носій палива та охолоджувач, а радіоактивний елемент торій як джерело енергії. Як кажуть у Китаї, реактор спроектований для стійкої генерації 2 мегават теплової енергії. У Китаї вже будують більший реактор на розплавленій торієвій солі, який, як планується, досягне максимальної потужності до 2030 року і вироблятиме 10 мегават електроенергії.
Це перший випадок довгострокової і стабільної експлуатації цієї технології, що виводить Китай на передові позиції у світових перегонах за використання в ядерній енергетиці торію, який вважається безпечнішою і поширенішою альтернативою урану. Ця речовина широко поширена в земній корі і виробляє менше довгоживучих радіоактивних відходів.
Його побічні продукти також менш придатні для використання як зброї, що знижує ризики безпеки. У поєднанні з технологією розплавленої солі конструкція реактора працює за атмосферного тиску і природним чином обмежує перегрів, підвищуючи загальну безпеку. Такі особливості роблять торієві реактори привабливими у світі, що прагне до чистих і безпечних джерел енергії.
Як додала South China Morning Post, деякі експерти розглядають цю технологію як наступну енергетичну революцію і стверджують, що всього одна багата на торій шахта у Внутрішній Монголії може потенційно задовольнити потреби Китаю в енергії на десятки тисяч років, виробляючи при цьому мінімальну кількість радіоактивних відходів.
Наглядова рада НЕК "Укренерго" сформувала короткий список із трьох кандидатів на посаду голови правління
Автомобільний концерн Volkswagen AG розглядає можливість виробництва Audi в США, щоб уникнути мит Дональда Трампа.
Фонд "Іннопрактика" Катерини Тихонової, дочки російського диктатора Володимира Путіна, відкриє технохаб для російських IT-компаній у столиці Індії Нью-Делі.
Прем'єр-міністр Канади Марк Карні заявив, що Китай є однією з найбільших загроз для безпеки країни…
Керівник апарату міністра оборони США Піта Гегсета Джо Каспер найближчими днями залишить свою посаду на…
Іран подав позов до Міжнародного суду ООН проти України, а також Канади, Швеції та Великої…