Categories: Без рубрики

Підробки на прилавках: киянам пояснили, як відрізнити якісне вершкове масло від дешевого спреду

Найчастіше підробки виявляють у маленьких виробників.

Як відомо, відповідно до стандарту ДСТУ, масло повинно містити в своєму складі виключно молочний жир. Будь-які інші домішки, такі як рослинний жир, відразу позбавляють продукт назви “вершкове масло”, переводячи його в розряд продуктів-фальсифікатів. Про це розповіла кандидат технічних наук Галина Талок в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За її словами, вершкове масло має вироблятися з вершків коров’ячого молока. “Там може бути сіль, або без солі, певні молочні продукти. Але там не має бути жодних домішків. Зокрема, тваринних та рослинних жирів. Власне наявність домішок і називають спредом”, – пояснила експерт.

Вона зауважила, що для того, щоб сфальсифікувати масло або цілеспрямовано зробити спред до нього додають гідрогенізовані жири.”Це жири, які у первинному стані вони рідкі. Наприклад, соняшникова, кокосова та пальмова олія, але їх штучно насичують воднем і вони перетворюються у тверді жири”, – пояснила Галина Талок.

Вона наголосила, що саме ці трансжири дуже шкідливі для нашого організму. Адже вони викликають захворювання серцево-судинної системи, призводять до інфарктів та інсультів, є передвісниками онкозахворювань та причиною порушення обміну речовин.

Тому необхідно переглядати склад продукції на упаковках. “Головне щоб шрифт складу був чітким і зрозумілим. Там має бути обов’язково вказано, що це вершки з коров’ячого молока, доступна сіль. Та інколи бактерії кисломолочних культур, якщо це кисловершкове масло. І все”, – пояснила експерт.

Якщо ж виробник вказує рослинні жири, домішки та стабілізатори, то він офіційно розуміє, що виробляє спред. Проте, за словами Галини Талок, дуже часто, вказують, що це масло, а в середині спред.  І за статистикою, кожне 5 масло на поличці – це фальсифікат.

“Тому масло необхідно купляти з холодильника, звертати увагу на упаковку, необхідно брати масло у великих виробників, які працюють за міжнародними стандартами. Бо маленькі виробники дуже часто виготовляють фальсифікат заради здешевлення продукції”, – пояснила експерт.

Вона зауважила, що дуже часто у великих супермаркетах зустрічаються підробки масла від іноземних виробників.

Фото:Фейсбук

Recent Posts

Папа Римський на Великдень згадав про «спустошену війною Україну» — Sky News

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…

11 години ago

Москва може отримати ключову роль в іранській ядерній угоді — The Guardian

Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…

12 години ago

Великоднім перемир’ям Путін хоче заманити Трампа в пастку — Bild

Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.

12 години ago

Україні може знадобитися імпортувати 6,3 мільярда кубометрів газу наступної зими через рекордно низькі запаси — Reuters

Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…

12 години ago

На Хрещатику тимчасово обмежать рух транспорту у напрямку від Європейської площі

Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.

13 години ago