Згідно з наказом міністерства охорони здоров'я, на пляжі щорічно має підсипатися чистий пісок. Крім того, у цьому році через водопілля, розмило дуже багато піску, що може погано вплинути на екосистему Києва.
Про це розповів директор комунального підприємства «Плесо» В’ячеслав Савицький в ефірі КИЇВ24.
«В принці ці 7 локацій які були визначені виходячи з досліджень – території які найбільш постраждали, в яких відсутній достатній рівень піску, щодо дотримання санітарних норм які ми маємо забезпечувати на наших зонах відпочинку. Згідно з наказом міністерства охорони здоров’я, зазначається щорічно має підсипатися чистий пісок. В цьому році через водопілля, якого не було більш як 10 років – дуже багато було шару піску розмито. Ми визначили максимально критичні локації й тому вийшло 11 810 тонн на наших 7 пляжів», – пояснив він.
За словами Савицького, через розмиття піску на пляжах є небезпека для деяких рослинних видів. Наприклад дерев, у яких оголені корені.
«Тут можна казати не лише за економічні збитки. Вода забрала шар ґрунту й багато випадків де оголені ділянки самих пляжів, зон відпочинку. Також, є небезпека для деяких рослинних видів, дерев у яких оголені корені, тому тут є ще й екологічна складова. Вважаю, самі критичні ділянки забезпечити підписанням піску», – говорить директор.
Він також зазначив, що фізично пляжі в Києві не закриті, тому мешканці столиці можуть відпочивати на них за власним бажанням.
«Хочеться також додати, щоб інформація була правильно доведена – пляжі в нас не закриті, ми фізично не можемо юридично їх закрити, згідно з рішенням Ради оборони Києва було зазначено у першому пункті – це не рекомендувати киянам відвідувати пляжі, а другим пунктом забезпечити виконання санітарних норм», – наголосив В’ячеслав Савицький.
Як повідомлялося раніше, на семи пляжах столиці необхідно здійснити підсипання піску відповідно до санітарних норм. Як уточнили в КМДА, унаслідок підтоплень, дії вітрової ерозії на території низки пляжів відбулось руйнування поверхні піщаного покриву, що своєю чергою може призвести до пошкодження кореневої системи дерев та зелених насаджень, а надалі – до загибелі рослинності та погіршення екологічного стану в цілому.
Нагадаємо, що раніше КМДА заявила, що у Києві не відкриватимуть пляжний сезон, тому киянам та гостям міста рекомендують утриматись від відвідування пляжів, оскільки відсутні укриття і сховища.
Не зважаючи на те, що міська влада цьогоріч не відкривала пляжний сезон через загрозу ракетних атак, на столичних пляжах дуже людно.
Фото: відкриті джерела
У 2025 році економісти Європейської комісії прогнозують зростання ВВП України лише на 2% .
Син президента США Дональд Трамп-молодший запитав, як дружина Джо Байдена — докторка Джилл Байден —…
Стартаперка та блогерка Ганна Петрова поділилася, як зустрілася з принцом Вільямом та Кейт Міддлтон під…
Серед іншого, на переговорах у Стамбулі РФ вимагала, щоб Україна відмовилася від своєї оборонної промисловості.
Іспанський уряд наказав платформі оренди житла Airbnb видалити понад 65 000 оголошень про короткострокову оренду…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдальний вирок колишньому начальнику Бердянської філії Адміністрації морських портів…