Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила постачання зброї 12-й бригаді спеціального призначення «Азов» Національної гвардії України після близько 10 років заборони.
Український солдат на лінії фронту. Getty Images
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на Державний департамент США.
Після ретельного вивчення 12-та бригада спеціального призначення “Азов” пройшла перевірку “Ліхі”, проведену Державним департаментом США.
“Закон Ліхі”, який згадують у зверненні Держдепу США, забороняє надання американської військової допомоги іноземним підрозділам, які, за наявними даними, скоїли серйозні порушення прав людини. Він названий на честь колишнього сенатора Патріка Ліхі, який написав цей закон.
Близько десяти років тому “Азову”, колись добровольчому формуванню, яке у 2015 році увійшло до складу Національної гвардії України, заборонили використовувати американську зброю.
Офіційною причиною стало те, що засновників “Азову” американські чиновники звинуватили у нібито сповідуванні расистських, ксенофобських та ультранаціоналістичних поглядів, а співробітники ООН з прав людини звинуватили бригаду в порушеннях гуманітарного права.
Однак, переглянувши справу, Державний департамент не знайшов “жодних доказів” таких порушень, йдеться в заяві.
Зазначається, що представник від США відмовився повідомити, коли саме було знято заборону і чи вже надійшла американська зброя до “Азову”.
Тепер бригада “Азов” матиме доступ до такої ж військової допомоги від США, як і будь-який інший український підрозділ.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.