Угорщина слідом за Польщею тимчасово ввела заборону на імпорт зерна та олійних культур.
Skagit Valley, Washington, USA
Про це повідомляє DW з посиланням на уряд Угорщини.
«Уряд прихильний до відстоювання інтересів угорської фермерської спільноти, тому за відсутності значущих заходів ЄС він тимчасово, подібно до Польщі, забороняє імпорт зерна та олійних культур, а також низки інших сільськогосподарських продуктів з України до Угорщини», – заявив міністр сільського господарства Іштван Надь.
Він додав, що сільгоспвиробники в України використовують методи, які заборонені в ЄС, що дає їм змогу уникати зайвих витрат і експортувати і експортувати на європейський ринок велику кількість м’яса птиці, яєць і меду разом із зерновими та олійними культурами. Як наслідок, фермери Центральної Європи не мають можливості продавати власну продукцію, зазначив Надь.
За даними Міністерства сільського господарства Угорщини, заборона на імпорт триватиме до 30 червня цього року.
«Будапешт очікує, що до цього терміну ЄС перегляне тимчасове скасування мит на українські товари і забезпечить справедливі ринкові умови для європейського сільського господарства», – йдеться у повідомленні.
Як ми писали, 15 квітня, уряд Польщі заборонив ввезення зерна та іншого продовольства з України. Втім, країна готова вирішити «зернове» питання через міждержавну угоду.
5 квітня стало відомо, що міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик подав у відставку на тлі зростання невдоволення серед фермерів щодо впливу імпорту українського зерна на ціни. Велика кількість українського зерна, яка дешевша, ніж зерно, вироблене в ЄС, опинилася в країнах Центральної Європи. Це вдарило по цінах і продажах у місцевих фермерів.
Фото: Getty Images
Над Львовом два дні підряд кружляв невідомий літак. В уряді пояснили, що це було.
У відомстві планують припинити передбачені законом програми, що не «відповідають ключовим інтересам США».
Путін запропонував зупинити вторгнення в Україну через нинішню лінію фронту в рамках зусиль щодо досягнення…
Державний секретар США не братиме участі в переговорах щодо війни в Україні, які відбудуться у…
Зазначається, що ця заява прозвучала на зустрічі зі спецпосланцем президента США Стівом Віткоффом.
Галушкін знепритомнів, коли підключився до відеозасідання, але суддя не зупиняла засідання.