Categories: Без рубрики

Після проведення робіт з енергоефективності, мешканці будинку на Кіото платять за опалення на 30% менше

Частина робіт виконана в рамках міських програм співфінансування – «Капремонти» та «70/30».

Мешканці столичного багатоповерхового будинку, якому 54 роки, створивши ОСББ у 2018 році, провели комплекс капремонтів, зменшивши вартість опалення майже на третину. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв за результатами зустрічі з мешканцями будинку та керуючою справами ОСББ Оленою Свінтозельською.

За три рокив будинку провели ремонт під’їздів, замінили внутрішні мережі холодної та гарячої води, оновили вікна й електромережі, встановили погодний регулятор для регулювання подачі тепла. Частина робіт виконана в рамках міських програм співфінансування – «Капремонти» та «70/30». Будинок розташований на вулиці Кіото, 3 (Деснянський район, Лісовий масив).

«Будинок збудований ще в 1968 році, тому, зрозуміло, що потребував модернізації та заміни мереж. Створивши ОСББ, за досить короткий період люди за допомогою міських програм та своїми силами привели будинок до ладу. Тут проведений капремонт покрівлі та замінені електромережі за міськими програмами співфінансування. Місто інвестувало в будинок 1,2 млн грн, при цьому мешканці за міськими програмами зібрали майже 260 тис грн власних коштів. Крім того, люди провели значну частину ремонтів власними силами: відремонтували ліфтові кабіни, замінили запірну арматуру, відремонтували вхідні групи та замінили вікна, встановили погодний регулятор для того, щоб оперативно впливати на споживання тепла», – сказав Пантелеєв.

За словами керуючої справами будинку Олени Свінтозельської, важливо вчасно розпочинати ремонт та енергоефективні заходи.

«Будинок великий, шість під’їздів, і частина мешканців з недовірою ставилась до міських програм, необхідності вкладати додаткові кошти. Але ми всю інформацію про витрати розміщуємо на інформаційній дошці. В платіжках люди бачать додаткові статті, на що збираємо кошти. Так, система погодного регулювання себе повністю виправдала. Раніше в деяких квартирах температура сягала 30 градусів і люди просили «прикрутити». А технічної можливості це зробити не було. Зараз температура більш збалансована, а платіжки знизились на 20-30%. Так за листопад мешканці сплатили 15 грн/кв. м опалювальної площі, а в грудні – 22 грн/кв. м. І це лише за рахунок погодного регулювання. Утеплення фасаду дасть ще економію», – розповідає Олена Свінтозельська.

Оглядаючи будинок, Пантелеєв зауважив, що у результаті проведених робіт жителі не лише отримують більш комфортні умови проживання, економію на комунальних послугах, а й підвищення вартості помешкань.

Він нагадав, що у столиці діє дві муніципальні програми співфінансування, за умовами яких місто оплачує 70% вартості енергоефективних робіт – «70/30%» та «Капремонти». Учать в останній можуть взяти всі будинки, зокрема, й ті, де ОСББ чи ЖБК не створені. Серед ключових робіт: встановлення або реконструкція індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон та дверей на енергоефективні, заміна освітлення, утеплення фасаду тощо.

«Деякі будинки вже неодноразово брали участь у міських програмах співфінансування, які мають досить посильні умови участі. Наприклад, умови програми «Капремонти»: капітальний ремонт ліфтів та ліфтового обладнання: місто фінансує – 95%, мешканці – 5%; капремонт покрівлі: місто фінансує – 90%, мешканці – 10%; капремонт будинкових мереж: місто фінансує – 85%, мешканці – 15%; енергоефективні заходи (заміна вікон та дверей, утеплення будинку, встановлення теплопункту тощо): місто фінансує – 70%, мешканці – 30%; створення енергетичного сертифіката будівлі: місто фінансує – 99%, мешканці – 1%; інші види робіт: місто фінансує – 70%, мешканці – 30%», — сказав заступник голови КМДА.

В КМДа зауважують, що в 2022 обсяги фінансування програми «70/30%» зросли у порівнянні з минулим роком на 20 млн грн. Загалом у столиці в рамках обох програм співфінансування виконано понад 1200 енергоефективних проектів, що дають людям змогу сплачувати менше. Деталі щодо участі у програмах можна знайти на сайті Школи обізнаного киянина.

Фото: Фейсбук

Recent Posts

Принцу Луї 23 квітня виповнилося сім років

Кейт Міддлтон та принц Вільям показали нове фото молодшого сина.

48 секунд ago

Стармер відповів на «ультиматум» Ді Венса про вихід США з переговорів — The Telegraph

Прем'єр Британії заявив, що українці повинні самостійно визначати свою долю. При цьому топпосадовець наголосив, що…

11 хв. ago

Рубіо заявив, що почав краще «розуміти» Росію

Державний секретар США заявив, що "НАТО — це добре, поки НАТО є справжнім оборонним альянсом,…

26 хв. ago

Домовились про подальші регулярні консультації для досягнення справедливого миру для України — Єрмак про зустріч в Лондоні з «коаліцією охочих»

23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…

34 хв. ago

Мінрозвитку презентувало закупівельну організацію Агентства відновлення

Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.

34 хв. ago

Китай і Росія можуть побудувати АЕС на Місяці — Reuters

Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…

41 хв. ago