Заяви Дональда Трампа щодо України викликали обережний оптимізм у країнах ЄС. Нещодавні погрози на адресу президента РФ Володимира Путіна запровадити нові мита і санкції, якщо не буде досягнуто угоди про припинення вогню, стали вітальним посланням європейським та іншим союзникам України.
Про це пише Politico з посиланням на джерела.
Прихильники України загалом сприймають це як доказ того, що Трамп розуміє, якими є ставки війни в Україні, і не залишить країну без підтримки у своїх майбутніх угодах із Путіним.
“Якщо Путін думає, що він може поставити президента в становище, коли президент Трамп буде виглядати так, ніби його підставила Росія, то на нього чекає ще одна справа”, — додав він.
Але є низка ранніх ознак, які дають українцям і європейським союзникам проблиски оптимізму: Трамп укомплектував свій кабінет відомими яструбами в питанні Росії, як-от радник із національної безпеки Майк Волтц і держсекретар Марко Рубіо.
“Я б збрехав, якби сказав, що ми не нервуємо з приводу повернення Трампа. Ми готуємося до безлічі головних болів, але одна сфера, в якій я ризикну проявити обережний оптимізм, — це Україна і НАТО”, — сказав європейський посол на умовах анонімності.
Інші проукраїнські республіканці вказують на той факт, що 2019 року Трамп відмовився від грандіозної угоди з ядерних питань із північнокорейським лідером Кім Чен Ином.
“Він розуміє, які ставки з Путіним, — сказав представник адміністрації президент США. — Він знає, коли угода погана і міг би знову вийти з неї”.
У ЄС сходяться на думці про те, що варто витрачати більше на власну оборону. Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який був присутній на передінавгураційному феєрверку в клубі Дональда Трампа в районі Вашингтона, і кілька інших визнали його правоту у 2018 році, коли він вимагав від Альянсу цільового показника у 2% ВВП на оборону.
Його заклики до нового порогу в 5% не викликали великих протестів, хоча багато хто приватно визнає, що небагато країн НАТО здатні досягти такого показника найближчим часом.
Джерело журналістів, знайоме з міркуваннями Трампа щодо України, сказало, що початкові коментарі президента про припинення війни потрібно сприймати серйозно. Його спроби чинити публічний тиск на Путіна та створити важелі впливу на переговорах узгоджуються з його давнім інтересом відігравати вирішальну роль у будь-яких угодах, сказала ця поінформована людина.
Починаючи з наступного року, 176-річний завод із виробництва поїздів у Ґерліці розпочне виготовлення компонентів для…
Фабрики у Китаї скорочують виробництво, відправляють у відпустки або звільняють працівників через те, що торговельна…
Україна отримала $1,2 мільярда грантової допомоги від Світового банку
Посольство України в Литві запросило громаду на дві важливі події, які відбудуться у Вільнюсі 26…
Слідчі встановили особи двох з трох підлітків, які показували символіку нацистського режиму на меморіалі жертвам Голокосту в…
Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість суттєвого зниження високих мит на імпорт з Китаю — в…