Об'єкт розташований у місті Хамхин на сході КНДР. За словами експертів, він був єдиним відомим заводом, де виробляли твердопаливні балістичні ракети класу Hwasong-11 (KN-23). Аналітики припускають, що Пхеньян має намір значно збільшити продуктивність цього об'єкта.
TOPSHOT - In this pool photo distributed by Sputnik agency, Russia's President Vladimir Putin (Centre L) shakes hands with North Korea's leader Kim Jong Un (2nd R) during their meeting at the Vostochny Cosmodrome in Amur region on September 13, 2023. Russian President Vladimir Putin and North Korean leader Kim Jong Un both arrived at the Vostochny Cosmodrome in Russia's Far East, Russian news agencies reported on September 13, ahead of planned talks that could lead to a weapons deal. (Photo by Vladimir SMIRNOV / POOL / AFP) (Photo by VLADIMIR SMIRNOV/POOL/AFP via Getty Images)
Про це повідомляє Reuters з посиланням на висновок дослідників американського дослідницького центру на основі супутникових знімків.
Об’єкт, відомий як завод 11 лютого, є частиною машинобудівного комплексу Ryongsong в Хамхуні, другому за величиною місті Північної Кореї, на східному узбережжі країни.
Сем Лейр, науковий співробітник Центру досліджень з питань нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS), розташованого в Інституті міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї, сказав, що цей завод був єдиним відомим виробником твердопаливних балістичних ракет класу «Хвасон-11».
Українські офіційні особи заявляють, що ці боєприпаси, відомі на Заході як КН-23, використовувалися російськими військами у війні проти України.
Згідно з аналізом, проведеним дослідниками CNS, супутникові знімки, зроблені на початку жовтня комерційною супутниковою компанією Planet Labs, показують, що, будується додатковий складальний корпус, а також новий житловий об’єкт, ймовірно, призначений для робітників.
Схоже також, що Пхеньян покращує входи до деяких підземних об’єктів комплексу.
Неробочий мостовий кран, який стояв перед входом до тунелю і заважав вільному доступу, був прибраний, що свідчить про те, що вони, можливо, роблять акцент на цій частині об’єкта, заявив Лейр.
«Ми розглядаємо це як припущення, що вони значно збільшують або намагаються значно збільшити пропускну здатність цього заводу», — наголосив Лейр.
Новий виробничий корпус приблизно на 60-70 відсотків більший за попередню будівлю, яка використовувалася для створення ракет.
У 2023 році державні ЗМІ опублікували знімки, які вивчило агентство Reuters, на яких видно, як північнокорейський лідер Кім Чен Ин прогулюється новими будівлями комплексу в Хамхуні, де робітники збирають хвостові частини і носові конуси для ракети, яка, за оцінками аналітиків, є KN-23.
За словами Лейра, раніше оприлюднені відеозаписи північнокорейських державних ЗМІ показували, що на цьому комплексі вироблялося все — від танкових коліс до корпусів ракетних двигунів.
Експерти повідомили Reuters, що KN-23 вперше була випробувана в травні 2019 року і призначена для ухилення від протиракетної оборони шляхом польоту по нижчій, «пригніченій» траєкторії, що робить її потенційно корисною для Росії, яка шукає шляхи проникнення в систему протиповітряної оборони України.
Згідно з новими правилами для 98-ї премії «Оскар», використання ШІ не впливатиме на шанси отримати…
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.
Італійський банк UniCredit заявив, що не може ухвалити остаточне рішення щодо поглинання Banco BPM через умови,…
У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…
У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…
Журналістка, юристка, вдова українського журналіста грузинського походження Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе (раніше керівниця мовлення "Голосу…