Санкційна група Єрмака-Макфола оприлюднила четвертий План дій щодо посилення санкцій проти Росії.
У 39-сторінковому документі, оприлюдненому на сайті президента України, пропонується насамперед завдати удару по нафтовій галузі Росії.
“Нині напруга на ринках нафти й газу зменшується у зв’язку зі збільшенням пропозиції й уповільненням економічного зростання, що ставить Росію у більш вразливе становище через низькі ціни на енергоносії. Саме низькі ціни на нафту були причиною економічних спадів та криз у РФ протягом 1990-их, особливо у 1998, а також у 2008, 2014 та 2020 роках. Наразі існує можливість скористатися цією вразливістю Росії, щоб стримати її, водночас поклавши край енергетичній залежності Європи від стратегічного противника”, – йдеться в документі.
Серед інших запропонованих заходів:
Окремо група, як і торік, пропонує створити міжнародну організацію за прикладом Координаційного комітету з багатостороннього експортного контролю (КоКом), що існував у часи Холодної війни, для дотримання заборони на експорт до Росії критично важливих технологій.
На думку членів робочої групи, лідерство в санкційній політиці повинен на себе взяти Європейський Союз.
“Європа має суттєві важелі впливу на Росію, зокрема як найбільший покупець російського газу, головний постачальник транспортних і страхових послуг для російського нафтового флоту, а також як депозитарій переважної більшості з $300 мільярдів заморожених резервів Центрального банку Росії. Наразі Європа повинна використати ці важелі впливу та взяти на себе провідну роль у посиленні тиску на Росію й наданні більшої підтримки Україні”, – йдеться в документі.
Нагадаємо, 6 травня стало відомо, що Єврокомісія підготувала “простий” 17-й пакет санкцій проти Росії. Він передбачає розширення санкційних списків, але якихось проривних рішень там не буде.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив готовність України до зустрічі з представниками Росії за умови повного…
Британські військові надсилають українським військам приманки, які виглядають як системи протиповітряної оборони і танки, щоб…
Прем'єр-міністр Словаччини заявив, що одноголосної підтримки дорожньої карти REPowerEU не буде.
Туреччина готова взяти на себе обов’язок стежити за потенційним режимом припинення вогню в Україні.
Угорська сторона перенесла заплановані на 12 травня консультації з українською делегацією щодо питання нацменшин, які…
У Швейцарії провели переговори віцепрем'єр Китаю Хе Ліфен та міністр фінансів США Скотт Бессент. Посадовці…