“Близько 4 ранку прокинулась від неймовірно гучного вибуху, що спричинив вібрацію усього будинку. Ми з подругою образу побігли у коридор, оскільки в укриття, що в сусідньому будинку, вже йти побоялись. Відсиділи за двома стінами годину, дві, три, чотири. Будучи дуже втомленими, ми вирішили спробувати прилягти, але за вікнами знову почули вибухи. Це сили ППО збивали ворожі цілі, аби зберегти нам життя”, — поділилася анонімно мешканка Києва.
Усі свідчення воєнних злочинів Росії платформа “Свідок” передає Офісу генерального прокурора та Міжнародному кримінальному суду. Також вона поширює ці дані серед іноземних ЗМІ та на міжнародних виставках.
Svidok.org — захищена соціальна платформа спогадів, на якій люди анонімно описують свій досвід життя під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Її створили українські IT-фахівці за підтримки фундації AI for Good.
Щоб зберегти спогад, потрібно зареєструвати на svidok.org або ж скористатись телеграм-ботом t.me/SvidokNoteBot. Там можна робити власні анонімні дописи про воєнні злочини росіян. Це, зокрема, можуть бути спогади про те, як людина пережила обстріли, стала свідком руйнування, отримала поранення, пережила окупацію, про вимушену евакуацію, волонтерство, адаптацію до життя без електроенергії. Також до тексту можна додавати фото та відео.
До платформи вже долучились близько трьох тисяч українців, зокрема і кияни.
Нагадаємо, що в ніч на 25 листопада російські окупанти завдали масованого нічного удару по Україні. Вони випустили 75 “шахедів”, зруйнували Київську інфраструктуру та поранили цивільне населення. Володимир Зеленський відреагував на ситуацію у своєму зверненні до українців.