Categories: Без рубрики

По газопроводу «Північний потік-2» можуть почати постачати водень із Фінляндії. Але не виключають й відновлення постачання газу з Росії

Частина Nord Stream 2 може використовуватися для водню, але також обговорюється можливість відновлення постачання газу з РФ після завершення війни.

Про це пише фінське видання Handelsblatt.

Газопровід “Північний потік-2” у Балтійському морі може отримати нове життя. Відповідно до інформації з урядових і промислових кіл, обговорюється використання ділянки газопроводу для імпорту “зеленого” водню з Фінляндії.

Використання трубопроводу розглядається як варіант для налагодження імпорту “зеленого” водню з Фінляндії до Німеччини і прилеглі до Балтійського моря країни.

Також є припущення про можливе транспортування природного газу з Росії після мирної угоди в Україні. Менш ніж за три тижні до парламентських виборів у Німеччині це питання викликає політичний дискомфорт для всіх основних партій. Офіційний Берлін наполягає, що жодних планів щодо відновлення Nord Stream 2 не існує.

Однак, за даними Handelsblatt, уряд Німеччини не хоче залишати долю трубопроводу напризволяще. Крім того, на Берлін тисне нещодавнє судове рішення, яке змушує владу визначитися із майбутнім газопроводу.

Як відомо, у вересні 2022 року трубопровід “Північний потік-2” був частково пошкоджений і так і не був введений у комерційну експлуатацію. У першому Північному потоці були пошкоджені обидві труби. На момент вибухів трубопровід був заповнений газом, що через отвір потрапив у море.

22 лютого 2022 року уряд Німеччини оголосив про рішення зупинити сертифікацію “Північного потоку-2” у відповідь на російську агресію проти України – визнання “республіками” захоплених Росією територій Донбасу. Після нападу на Україну проєкт остаточно заморозили.

У листопаді 2024 року американський інвестор із Маямі Стівен Лінч висловив бажання придбати “Північний потік-2” на можливому аукціоні в разі банкрутства дочірньої компанії “Газпрому”.

У грудні США запровадили повторні санкції проти 11 компаній і 17 суден, причетних до “Північного потоку-2”. У січні 2025 року Данія дозволила Nord Stream 2 AG провести роботи з консервації пошкодженого газогону.

Як відомо, “Північний потік-2” – розширення першого потоку, який “Газпром” запустив у 2011 році. Газопровід протяжністю понад 1200 км ішов дном Балтійського моря в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі й інших країн Східної Європи та Балтії. Компанія Nord Stream 2 AG на 100% належить “Газпрому”, вона була оператором газопроводу “Північний потік-2”. До повномасштабної російсько-української війни партнерами “Газпрому” у проєкті виступали п’ять енергетичних гігантів Європи: британська Shell, австрійська OMV, французька Engie та німецькі Uniper і Wintershall. Партнери фінансували будівництво газопроводу 50% на 50%. Загальна вартість газопроводу оцінюється у 10 млрд євро.

Recent Posts

У Києві з 22 до 27 квітня у районних Vcentri HUB пройде низка заходів. Перелік

Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…

6 години ago

У Києві 22–27 квітня пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки. Перелік локацій

22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.

6 години ago

Спершу майже літня спека, а потім дощ. Якою буде погода у Києві на тижні з 21 по 27 квітня

На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…

6 години ago

Пані посол США в Україні Брінк опублікувала щемливий пост прощання

Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…

6 години ago

АРМА оголосило новий конкурс на відбір управителя ТРЦ «Гуллівер»

У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…

7 години ago

Дружина керівника Державної служби фінмоніторингу працює з фірмою Фірташа — Bihus.Info

Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.

7 години ago