Угода про припинення вогню в Чорному морі, узгоджена між США і Росією в Саудівській Аравії, має вигляд «списку бажань» Кремля, який вимагає пом’якшити західні санкції перед тим, як іти на «поступки».
Russian fleet parade in Sevastopol bay at Navy day, aerial view.
Про це ідеться в статті кореспондента The Guardian Ендрю Рота 25 березня.
На перший погляд, угода являє собою «поступку на поступці» Кремлю, змушуючи спостерігачів замислитися над питанням, чи пішла й Росія на будь-які дії назустріч, щоб отримати першу з початку повномасштабної війни пропозицію про пом’якшення санкцій.
У заяві Білого дому не йдеться про те, що заявив Кремль — що припинення вогню в Чорному морі нібито почнеться лише після того, як США знімуть санкції на російську сільськогосподарську продукцію і добрива, а також скасують обмеження проти “Россільгоспбанку”.
Це може стати першим значним послабленням санкцій щодо Росії від початку вторгнення в Україну і означатиме, що Москва домагатиметься подвійної ціни за припинення війни: політичних і військових поступок з боку України, а також виходу з міжнародної ізоляції, йдеться в матеріалі The Guardian.
Аналітики вважають, що адміністрація Трампа готова піти на таку угоду.
«Російське мистецтво угоди полягає в тому, щоб продавати російські вимоги як російські поступки американцям, а потім вимагати пом’якшення санкцій на додачу», — вважає дослідник, який займається російською економікою в Німецькому інституті міжнародних відносин, Яніс Клюге.
Водночас будь-яке пом’якшення санкцій щодо Росії буде обмежено готовністю Європи зробити аналогічні кроки, однак угода за підсумками переговорів в Ер-Ріяді «відображає серйозну переорієнтацію дипломатії навколо України і залишає Європу більш ізольованою у стримуванні Росії», йдеться в матеріалі.
Ендрю Рот також припускає, що Білий дім або приховав плани щодо пом’якшення санкцій, або американські перемовники були самі здивовані вимогою РФ послабити обмеження. Він підкреслює, що Кремль використовує свою перевагу у відносинах із Білим домом, якому не терпиться показати, що Дональд Трамп — єдиний лідер, здатний забезпечити мир в Україні.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що питання пом’якшення санкцій не було на порядку денному до зустрічі в Ер-Ріяді. Україна не погодилася на те, щоб скасування обмежень проти РФ було в загальній заяві за підсумками переговорів, сказав він.
The Guardian пише, що на подальших переговорах угода, яка не влаштовує обидві сторони, «рано чи пізно розвалиться». Угода та окремі заяви підіймають додаткові питання про те, чи можуть США виступати посередником між Україною і Росією, якщо вони «явно симпатизують Кремлю».
Раніше повідомлялося, що постійні російські повітряні атаки, які забирають все більше життів цивільних українців, свідчать про те, що навіть умови “енергетичного перемир’я”, попри свої обіцянки, Кремль не виконує.
Російські війська просунулися в районах Малинівки, Багатира і біля Новосілки в Донецькій області.
На вулиці Вокзальній у Києві проводять масштабний демонтаж МАФів і торгових павільйонів.
Союзники по НАТО почали працювати над угодою про значне збільшення оборонних витрат таким чином, щоб задовольнити…
Глава Північного командування ЗС США (NORAD) генерал Грегорі Гійо, виступаючи в Конгресі США, попередив, що…
Київський окружний адміністративний суд захистив статус памʼятки історії та архітектури закріплений за Садибою купця Йосифа…
Андрій Білоус залишив посаду директора – художнього керівника Київського академічного Молодого театру.