Categories: Без рубрики

Поліція вручила підозри і повістки блогерам, які принижували дівчат на відео

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження після того, як в інтернеті оприлюднили фото і відео "п'яних" вечірок, на них молоді люди вживають алкоголь, кривдять та принижують дівчат.

Про це повідомляє Суспільне.

Правоохоронці повідомили про підозру двом фігурантам справи про організацію у Києві вечірок, під час яких молоді люди напивалися, а потім принижували дівчат, ще 6 вручили повістки.

Як ми писали, 1 січня зранку поліція прийшла з обшуками до молодиків, які проводили п’яні вечірки у прямому ефірі. Оперативники карного розшуку та міграційної поліції разом зі слідчими провели обшуки за адресами проживання та в орендованих квартирах у Києві та ще одному регіоні.

Інформація набула розголосу, коли продюсерка та ведуча Ярослава Кравченко з посиланням на інформацію підписниці 31 грудня розповіла в Instagram, що група хлопців у Києві влаштовувала вечірки, куди запрошують дівчат, яким, ймовірно, підсипали снодійне з наркотичною дією в алкоголь. Після цього молодики проводили прямі ефіри, де на камеру знущалися з напівпритомних дівчат, роздягали їх, знімали на відео статеві органи та ґвалтували пальцями.

Кожне відео супроводжується сміхом та коментарями із сексуальним підтекстом. Автори заявляють, що роблять такий контент, щоб “показати аморальність жінок”. За словами Кравченко, хлопці, які фігурують у відео, переїхали до Києва з Івано-Франківська місяць тому.

Адвокатка та правозахисниця “ЮрФем” Оксана Копійчук у коментарі виданню ZMINA зазначила, що на відео, які ширяться мережею, хлопці, користуючись алкогольним або наркотичним сп’янінням дівчат, вчиняють сексуальне насильство, що є злочином проти статевої свободи та недоторканості особи.

“Проте тут варто розуміти, що кримінальне провадження за статтями Кримінального кодексу України 152 (зґвалтування), 153 (сексуальне насильство), та 154 (примушування до вступу в статевий зв’язок), це кримінальні провадження у формі приватного обвинувачення. Тобто в цьому випадку обов’язково спочатку має бути заява потерпілої про злочин”, – зазначила експертка.

Але, беручи до уваги створення відео, їх розповсюдження мережею, та зміст цих відео, Копійчук вважає, що дії молодиків можуть кваліфікуватися за статтею 301 і, статтею 301-2 і і за статтею 307 і ККУ, що не є провадженням у формі приватного обвинувачення. Відтак, розслідування щодо таких дій може бути розпочате за відсутності заяви потерпілої.

Фото: Відкриті джерела

Recent Posts

Японські інвестори влаштували розпродаж іноземних облігацій після мит Трампа

Приватні японські інвестори – банки та пенсійні фонди – продали закордонні облігації на суму $17,5…

9 хв. ago

Долар упав до трирічного мінімуму на тлі сварки Трампа з головою ФРС

Американський долар упав до найнижчого показника з березня 2022 року: 21 квітня він знизився до…

12 хв. ago

Кабмін передав Львівський протезний завод у власність міста

Кабінет Міністрів вирішив передати цілісний майновий комплекс державного підприємства "Львівське експериментальне підприємство засобів пересування і…

22 хв. ago

У Києві продавали «багатодітність» для уникнення мобілізації

У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.

34 хв. ago

Як відбувається передача влади у Ватикані. Хто стане наступним Папою

Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…

43 хв. ago

Зеленський відвідає церемонію прощання з Папою Франциском

Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…

45 хв. ago