Збільшення мит з боку США та конфлікт Дональда Трампа з Україною посилили сумніви в Європі щодо надійності Америки, надавши Китаю можливості для розширення свого впливу.
BEIJING, CHINA - MARCH 11: Chinese President Xi Jinping, applauds at the closing session of the NPC, or National Peoples Congress at the Great Hall of the People on March 11, 2024 in Beijing, China.China's annual political gathering known as the Two Sessions covenes leaders and lawmakers to set the government's agenda for domestic economic and social development for the year. (Photo by Kevin Frayer/Getty Images)
Про це пише Newsweek.
Трамп оголосив про 25-відсоткові тарифи на імпорт автомобілів з ЄС і тарифи на європейську сталь. США також виходять із міжнародних організацій, включно зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) і Паризькою угодою з клімату, а також скорочують фінансування USAID на 83 відсотки.
“Спостерігачі припускають, що ці кроки дадуть змогу Китаю розширити свій глобальний вплив”, – зазначає видання.
Водночас міністр закордонних справ Китаю Ван Ї прагнув представити Пекін як стабільного і надійного глобального партнера, на відміну від Вашингтона, заявивши, що “Китай, як і раніше, впевнений у Європі і вважає, що Європа може бути нашим надійним партнером”.
При цьому Китай, як і раніше, не згоден з керівництвом ЄС і багатьма державами-членами з питань прав людини і зв’язків із Тайванем. Європейські чиновники також занепокоєні матеріальною підтримкою Китаєм війни Росії проти України і запровадили санкції проти низки китайських компаній та осіб за їхню роль у сприянні торгівлі цивільними та військовими товарами подвійного призначення.
Як зазначає Ной Баркін, старший радник із роботи з Китаєм у Rhodium Group, Європі потрібно буде розробити власний підхід до Китаю, відмінний від підходу адміністрації Трампа.
“Мрія про “однодумну” групу ліберальних демократій, які працюють у тандемі, щоб розвивати спільний ринок і конкурувати з Китаєм, закінчилася”, – зазначив він.
Водночас, Макс Бергманн, директор Програми з Європи, Росії та Євразії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, зазначає, що Китай може запропонувати можливості доступу до ринку, які можуть спонукати Європу пом’якшити свій підхід до Пекіна.
“Інстинкт Європи може стати більш скептичним щодо об’єднання зі Сполученими Штатами в політиці щодо Китаю, що, своєю чергою, може призвести до більшої напруженості”, – підкреслив він.
Наприкінці основного часу фанати донецького клубу провели символічну акцію протесту на трибунах стадіону в Житомирі.
До Дня вишиванки в Києві переодягли маленьких-засновників столиці Кия, Щека, Хорива та їхню сестру Либідь…
Держсекретар Марко Рубіо заявив, що США відкриті практично до "будь-якого механізму" для досягнення миру в…
Президент США Дональд Трамп відреагував на відсутність глави РФ Владіміра Путіна в Туреччині, де повинні…
«Кожен успішний удар «Атеш» послаблює окупантів і підриває їхній бойовий дух»
На Сіверському напрямку воїни 118-ї Черкаської бригади ТРО взяли у полон путінського найманця з Камеруну