Росія через Газпром намагається шантажувати Молдову, залишає людей у Придністров'ї без тепла та поширює дезінформацію, звинувачуючи свою ж дочірню компанію у боргах, що спростував міжнародний аудит. Світло і тепло Молдові забезпечують постачання з Румунії, ВДЕ та власні ТЕЦ. Водночас уряд готує нові тарифи й підтримку громадян.
Про це заявив прессекретар уряду Даніел Воде у своєму зверненні до народу, інформує Newsmaker.
За словами Воде, Молдова продовжує протистояти енергетичній кризі. Країна отримує електроенергію з Румунії, України та європейських ринків, зберігаючи стабільне постачання світла і тепла на правому березі Дністра.
“Молдовани, державні установи та молдовські компанії оплачують ці ресурси й не мають боргів. Економлячи, уникаючи марнотратства і виявляючи дисципліну, ми успішно пройдемо цю зиму”, – зазначив Воде.
Як зазначили в молдовській держкомпанії Енергоком, у перші дні січня Румунія покрила 50% дефіциту електроенергії, 37% забезпечили молдовські ТЕС, а решту – відновлювальні джерела енергії.
Очікується, що найближчим часом Національне агентство з регулювання в енергетиці перегляне тарифи на електроенергію. Уряд уже працює над заходами підтримки для громадян, які поставали перед фінансовими труднощами через зростання витрат на енергоресурси.
Мешканці самопроголошеного Придністровʼя з 1 січня лишилися без газу, опалення та гарячої води через припинення постачання російського газу. Промислові підприємства також призупинили роботу.
З 16 грудня у Молдові на 60 днів запровадили режим надзвичайного стану в енергетиці, що пов’язано з припиненням транзиту російського газу через територію України з 1 січня 2025 року.
Наприкінці грудня Болгарія пообіцяла Молдові допомогу після зупинки постачання російського газу в країну.
У ніч проти 2 січня 2025 року Україна допомогла Молдові покрити дефіцит електроенергії. Республіка збільшить імпорт із ЄС.
Молдова не купує російський газ вже понад 2 роки. ГТС Молдови не постраждає – Кишинів давно купує газ у Румунії. Весь російський газ досі забирало Придністров’я, яке не платило за нього Росії ні копійки. Борг озвучений Газпромом для Молдови включав борг саме Придністров’я.
Мета Кремля – війна проти Молдови, а не Придністров’я, оскільки Кишинів до 1 січня купував більшість електроенергії у Придністров’ї, на єдиній у Молдові тепловій електростанції (МДРЕС або МГРЭС). Молдавська ГРЕС у Придністров’ї з 1 січня припинила постачання електроенергії в Молдову. Вона забезпечувала 80-90% потреб країни. Станція перейшла на вугілля, його запасів вистачить лише на 50 днів.
Основна ідея Кремля – підкосити популярність Санду та її уряду напередодні парламентських виборів, що відбудуться у Молдові восени 2025 року.
Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив застереження щодо дипломатичних переговорів у кулуарах церемонії похорону Папи Франциска.
Служба безпеки України 24 квітня повідомила колишньому депутату Верховної Ради, ексмеру Херсона Володимиру Сальдо, який зрадив…
Макдоналдз подає заявку на реєстрацію товарного знаку в РФ.
Президент України Володимир Зеленський у суботу, 26 квітня, зустрічається з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
У Києві завершились аварійно-відновлювальні роботи на місці російського ракетного удару по житловому будинку у Святошинському…
Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулися 90 бойових зіткнень, на восьми…