Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна хоче не лише допомогти Україні, а й заробити на її відновленні, активно залучаючи свої компанії та ресурси. Він підкреслив, що Польща не дозволить залишити себе осторонь, як це було у випадку з відбудовою Іраку, і жорстко захищатиме свої економічні інтереси.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск. Фото: Getty Images
Про це він відкрито заявив під час виступу в Сілезії, де представив масштабний інфраструктурний проєкт – розширення Євротерміналу в місті Славкув, пише Bankier.pl.
“Ми хочемо заробити великі гроші для Польщі на відбудові України. Ми хочемо допомогти, але ми також хочемо на цьому заробити, і для цього потрібен цей спеціальний хаб”, – сказав Туск.
Туск визнає, що Польща не наївна і не дозволить, щоб ситуація повторилась, як під час війни в Іраку, коли країна брала участь у міжнародних операціях, але економічної вигоди не отримала.
“Не може бути так, як було раніше, коли всі були залучені, включно з Польщею, – я говорю про війну в Іраку, і тоді найбільші заробляли на відбудові, а Польща залишалася осторонь”, – сказав він.
Сьогодні, за словами прем’єра, ситуація має бути іншою, адже якщо йдеться про десятки або сотні мільярдів злотих, які світ витратить на повоєнне відновлення України, Польща повинна стати одним із ключових економічних партнерів. На різних публічних платформах Туск чітко дає зрозуміти, що держава захищатиме економічні інтереси своїх компаній.
“Польські компанії, польська держава – ми на цьому заробимо. Ми будемо і солідарні, і зароблятимемо, і жорстко захищатимемо свої інтереси”, – наголосив він. За його словами, країна готується до серйозної економічної участі в повоєнному розвитку України й не хоче залишатися лише в ролі спостерігача або “донатора”.
Польські прагнення співзвучні із заявами українського уряду. Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль озвучив вартість відновлення, яке становитиме близько 500 мільярдів євро.
“Відновлення України може стати magnum opus для Європи – ключовим завданням на роки вперед”, – сказав він.
Шмигаль наголосив, що ці зусилля мають бути спільними – європейські компанії отримають можливість інвестувати, а країни – можливість зміцнити регіональну стабільність і ринки.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц каже, що передача Україні далекобійних ракет TAURUS — можлива.
Компанія xAI американського мільярдера Ілона Маска, яка займається розробкою додатка Grok з використанням технологій штучного…
Прем'єр Фінляндії Петтері Орпо разом із міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком відвідали місце російської ракетної атаки у…
29 травня у Києві розпочався XIII Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал" — одна з наймасштабніших літературних…
28 травня 2025 року, виповнюється 25 років із дня смерті видатного українського композитора Ігоря Білозіра,…
Заяви про підготування Росії до світової війни свідчить про те, що у Європі нічого не…