Польща й Німеччина планують розпочати спільну роботу над збільшенням виробництва боєприпасів. Частину з них вони хочуть передавати Україні.
Про це на пресконференції з міністром оборони Польщі Владиславом Косиняк-Камишем заявив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомляє Tagesspiegel.
Під час зустрічі з польським колегою німецький міністр домовився про збільшення виробництва боєприпасів для України.
За його словами, підтримка української армії у війні проти росіян полягає не лише у постачанні боєприпасів, які «можна десь знайти».
Пісторіус наголосив, що потрібно нарощувати виробництво у Німеччині, Польщі та інших країнах, та зауважив що Берлін і Варшава працюватимуть над цим з промисловістю обох країн.
Нагадаємо, 17 лютого президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Але для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.
Ініціативу підтримали Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада та Франція. Зокрема 6 березня Німеччина виділила тризначну мільйонну суму на закупівлю боєприпасів. А Норвегія надала на боєприпаси понад 150 мільйонів доларів.
Пізніше Чехія закупила снаряди у третіх країн світу. Країна планує поставити їх до України найближчим часом.
Зокрема, наступного тижня у столиці відбудуться культурні події музеїв, театрів і бібліотек, серед яких –…
Генсек НАТО запропонував членам Альянсу збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП і виділити ще…
На запитання, які саме пропозиції передала українська сторона Угорщині 29 квітня під час візиту в…
Посол США при НАТО на кожній зустрічі послів НАТО підкреслює вимогу американської адміністрації, аби держави-члени…
Зеленський провів нараду, присвячену винищувачам F-16.
2 травня Федеральна служба захисту конституції Німеччини класифікувала ультраправу партію Альтернатива для Німеччини як правоекстремістську. Державний…