А також вперше за 18 років створює у війську ракетний підрозділ.
A soldier walks in front of a M142 HIMARS High Mobility Artillery Rocket System during the Dynamic Front military exercise led by the United States at the Oksboel Training and Shooting Range in Oksbol, Denmark on March 30, 2023. (Photo by Bo Amstrup / Ritzau Scanpix / AFP) / Denmark OUT (Photo by BO AMSTRUP/Ritzau Scanpix/AFP via Getty Images)
До складу Війська Польського після 18-річної перерви повертається ракетно-артилерійський підрозділ. Про це заявив глава Міністерства оборони Польщі Маріуш Блащак після підписання рішення про створення «академії HIMARS» і 1-ї ракетної бригади, повідомляє Dziennik Gazeta Prawna.
Блащак у четвер у селі Києво Куявсько-Поморського воєводства взяв участь у церемонії підписання рішення про створення “академії HIMARS” і 1-ї ракетної бригади, а також у ракетних навчаннях з використанням пускової установки HIMARS.
«Через 18 років до польської армії повертається ракетно-артилерійський підрозділ», – сказав очільник Міністерства оборони.
Він нагадав, що у 2005 році була розформована остання ескадрилья, оснащена пострадянським озброєнням – ракетами «Точка», дальність дії яких становить 70 кілометрів. «Сьогодні ми побачили в дії HIMARS, дальність дії яких становить до 300 кілометрів», – підкреслив він.
За його словами, це означає, що польська армія має можливість вести вогонь на великі відстані. «Це надзвичайно важливо для стримування агресора. Ми усвідомлюємо, що HIMARS у руках українців є ефективною зброєю для зупинки російського вторгнення», – додав Блащак.
«Академія HIMARS» буде займатися всім, що пов’язано з логістикою і обслуговуванням артилерійських систем. Вона опікуватиметься підготовкою фахівців та командного складу.
Очільник Міноборони наголосив, що завданням польської влади є оснащення польської армії зброєю, яка є ефективною і перевіреною для стримування агресора – «зброєю, яка змусить росію не наважуватися на вторгнення в Польщу».
«Саме така зброя є на озброєнні Війська Польського. Сьогодні ми могли переконатися, що в руках польських солдатів, які пройшли підготовку як у США, так і в Польщі, це чудова зброя для стримування агресора», – сказав він.
Раніше стало відомо, що Південна Корея та Польща планують разом розробляти колісну бронетехніку.
Фото: gettyimages
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…
Президент США Дональд Трамп заявив у понеділок, що цього тижня розкриє зміст запропонованого ним мирного…
Американські держслужбовці чинять опір вимогам Департаменту ефективності уряду (DOGE) та його керівника Ілона Маска щотижня…
Єгипет і Катар, які є посередниками в переговорах між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС про припинення…
На Харківщині протягом минулої доби внаслідок російських обстрілів загинуло три людини, ще дві – отримали…