У Польщі відкинули звинувачення щодо причетності країни до підриву "Північного потоку".
08 March 2022, Mecklenburg-Western Pomerania, Lubmin: A sign with the words "Nord Stream" stands in front of the gas receiving station of the Nord Stream 1 Baltic Sea pipeline and the transfer station of the OPAL long-distance gas pipeline (Ostsee-Pipeline-Anbindungsleitung - Baltic Sea Pipeline Link). The Nord Stream1 Baltic Sea pipeline, through which Russian natural gas has been flowing to Germany since 2011, ends in Lubmin near Greifswald. After the start of the war against Ukraine, Russia for the first time openly threatened to stop gas supplies through the Nord Stream 1 Baltic Sea pipeline. Photo: Stefan Sauer/dpa (Photo by Stefan Sauer/picture alliance via Getty Images)
Про це пише видання Polsat.
Віцепрем’єр-міністр і міністр цифрових питань Польщі Кшиштоф Ґавковський відреагував на коментар керівника зовнішньої розвідки Німеччини Августа Ганнінга для Welt, що, мовляв. “Північний потік” підірвали за участі Польщі.
Я вважаю, що це звук російської дезінформації. На мою думку, всі напрямки, які вказують на те, звідки проблеми з “Північним потоком”, йдуть з Москви.
За його словами, Німеччина має розглянути можливість звернення до польської та української влади за компенсацією.
Польща ні в чому не брала участі. Треба сказати, що це брехня.
Газопроводи “Північний потік” проходять через Балтійське море в Німеччину. Обидві нитки газопроводу “Північний потік–1”, а також одна з двох ниток “Північного потоку–2” були пошкоджені вибухами у 2022 році. Росія та Захід вказують один на одного, але кожен заперечує свою причетність.
У лютому 2024 року прокуратура Швеції закрила попереднє розслідування щодо вибухів на газопроводах “Північний потік”. Висновок розслідування полягає в тому, що шведської юрисдикції у справі немає, і тому розслідування має бути закрито. Згодом Данія відмовилася від розслідування вибухів на газопроводах “Північного потоку” безпосередньо біля її територіальних вод.
У березні 2023 року видання The New York Times із посиланням на дані розвідки, перевірені офіційними особами США, повідомило, що атаку на газопроводи “Північний потік” минулого року здійснила певна “проукраїнська група”.
Водночас президент України Володимир Зеленський відкинув звинувачення про нібито причетність України до вибухів.
Раніше повідомляли, що 14 серпня генпрокуратура Німеччини видала ордер на арешт українця у справі про підрив трубопроводів “Північний потік” у Балтійському морі.
Німецькі ЗМІ писали, що підозрюваний є інструктором з дайвінгу. Раніше він проживав у містечку Прушкув на захід від Варшави, але останнім часом українець нібито переховується.
Того ж дня у польській прокуратурі відповіли, чому не знайшли та не видали підозрюваного.
Речниця прокуратури розповіла, що підозрюваний зміг перетнути польсько-український кордон на початку липня. Прикордонники не затримали його, бо Німеччина не внесла дані чоловіка у базу розшуку.
23 квітня на зустріч у Лондоні, формальним організатором якої є британська сторона, прибула українська делегація у складі глави Офісу президента…
Централізована закупівельна організація – це фактично маркетплейс державних закупівель з відбудови.
Китай розглядає можливість будівництва атомної електростанції на Місяці для живлення Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS),…
У суботу, 19 квітня, в одному з житлових будинків Шевченківського району столиці на вул. Січових…
Рада директорів Всесвітнього економічного форуму одностайно підтримала рішення Комітету з аудиту та ризиків розпочати незалежне…
У Франції заявили, що європейські країни вважають, що будь-яка мирна угода щодо припинення розв’язаної РФ…