Росія та Білорусь організовують чергову кампанію з напливу мігрантів до Європейського Союзу через польський кордон з метою дестабілізації регіону.
ZERDZINY, POLAND - OCTOBER 28: A monument stands at the precise point where the borders of Poland (L), Lithuania (R) and the Russian semi-exclave of Kaliningrad (behind) meet on October 28, 2022 near Zerdziny, Poland. The monument marks the western tip of the strategically vital Suwalki Gap, an approximately 70km long stretch of land along the Lithuanian and Polish border between Kaliningrad and Russia-loyal Belarus. Should a military conflict ever break out, Russian control of the Suwalki Gap would cut the three Baltic states of Lithuania, Latvia and Estonia off from the rest of the European Union. (Photo by Sean Gallup/Getty Images)
Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Польщі Мацей Вонсік, якого цитує агентство AFP.
Представник польського МВС сказав, що ситуація хоч і «не така хаотична, як два роки тому», але все одно викликає занепокоєння.
«Ми говоримо про операцію, організовану російськими та білоруськими спецслужбами, яка стає все більш і більш інтенсивною», – пояснив він.
Керівник Прикордонної служби Польщі Томаш Прага своєю чергою назвав білоруські служби «злочинним угрупованням, яке керує нелегальною міграцією» і «отримує з цього величезні прибутки».
За його словами, лише цього року з Білорусі до Польщі намагались в’їхати 19 тисяч мігрантів, з них чотири тисячі – тільки за червень, тоді як за весь 2022-ий їх було 16 тисяч.
Нагадаємо, з літа 2021 року режим Лукашенка організував гібридну міграційну кризу на кордонах європейських сусідів Білорусі, сприяючи прибуттю на кордон людей з Африки та Близького Сходу.
Країни Балтії і Польща вважають це помстою за жорстку позицію щодо репресій Лукашенка проти білоруської опозиції і громадянського суспільства.
Тим часом, Білорусь почала військові навчання біля кордонів Польщі та Литви.
Фото: gettyimages
Представник Держдепартаменту спростував, що Вашингтон ставить Київ перед доконаним фактом, однак дедалі гучніше невдоволення адміністрації…
17 березня суд залишив Друзя у СІЗО до 21 квітня. Його підозрюють у корупції.
Найбільшим постачальником цивільних дронів до України залишається Китай.
Суд вирішив прийняти позов до розгляду та відкрити провадження. Судове засідання у справі призначили на…
Зранку 22 квітня росіяни з невідомої зброї завдали удару по приватному сектору Мирнограда на Донеччині.
Прем'єр-міністр Угорщини повідомив, що проголосував проти України в ЄС, бо це "знищить угорську економіку".