Його найважливішим науковим внеском вважають теорію «м’якої сили» — здатності держави досягати цілей за рахунок привабливості своєї культури. З моменту повернення Дональда Трампа на посаду президента США, Най критикував американського лідера через застосування «жорсткої примусової сили».
Про це повідомляє Школа управління імені Джона Ф. Кеннеді при Гарвардському університеті, а також FT.
У середу 7 травня, у віці 88 років помер Джозеф Най, один з провідних світових теоретиків і практиків у галузі міжнародних відносин, який наприкінці 1980-х років ввів в обіг термін «м’яка сила».
«Джозеф Най, універсальний та впливовий політолог і американський політик, який ввів термін «м’яка сила» — концепцію, що означає, що нації отримують домінування завдяки привабливості, яку зараз зневажає президент Дональд Трамп, помер у середу», — повідомив Гарвардський університет передає видання.
З моменту повернення Дональда Трампа на посаду президента США, Най критикував американського лідера через застосування «жорсткої примусової сили».
На відміну від жорсткої сили, такої як зброя та економічні санкції, м’яка сила включає цінності та культуру, які можуть переконати інших.
«М’яка сила — це коли інші хочуть отримати бажані вами результати — кооптує людей, а не примушує їх», — писав Най у книзі 2004 року на цю тему.
Серед інших прикладів він вказував на зростання впливу США в Латинській Америці, коли Франклін Рузвельт запровадив «політику добросусідства», і, навпаки, на те, як Радянський Союз втратив Східну Європу через жорстокість.
Най служив помічником міністра оборони за часів колишнього президента США Білла Клінтона, але був найбільш відомий своєю академічною роботою: він був «одним із найвпливовіших мислителів у сучасній теорії міжнародних відносин», зазначав The Harvard Crimson.
Він допоміг розробити теорію неолібералізму та сприяв дипломатичним зусиллям, спрямованим на уникнення ядерної ескалації між США та СРСР під час Холодної війни.
Його ідея про те, що невійськовий вплив країни на світовій арені — наприклад, голлівудські фільми, що пропагують цінності США, або Всесвітня служба BBC як реклама Британії — може представляти «м’яку силу», є вирішальним елементом для розуміння сучасного світу.
З моменту повернення на посаду у січні Трамп різко скоротив м’яку силу США, зокрема шляхом припинення іноземної допомоги та натомість прагнув збільшити військові витрати.
У лютому Най, у коментарі Agence France-Presse сказав, що «Трамп насправді не розуміє владу. Він мислить лише категоріями примусу та оплати».
«Він помилково приймає короткострокові результати за довгострокові наслідки. Жорстка примусова сила (наприклад, загроза мит) може спрацювати в короткостроковій перспективі, водночас створюючи стимули для інших зменшити свою залежність від США в довгостроковій перспективі», — пояснив він.
Най додав, що успіх США протягом останніх 80 років ґрунтувався саме на м’якій силі, яка, щоправда, була циклічною, вказуючи на «непопулярність» Сполучених Штатів під час війни у В’єтнамі.
«Ми, ймовірно, дещо оговтаємося після Трампа, але він підірвав довіру до США», — говорив політолог.
Видання зазначає, що Ная розглядали як можливого радника з національної безпеки, якби Джон Керрі переміг у Білому домі у 2004 році. Він також був особливо активним у питаннях Японії, де колишній президент Барак Обама розглядав можливість призначення його послом.
Йдеться про BMW X6 2023 року випуску та Toyota Camry Hybrid 2022 року випуску, які…
Речниця суду підтвердила, що відомство уклало так звану угоду про призупинення дій у правовому спорі…
Із початку 2025 року в столиці прибрали 2 286 тимчасових елементів благоустрою, термін дії дозвільних…
Портал Захисників та Захисниць, запущений рік тому як перший крок у цифровізації столичних соціальних послуг,…
У столиці далі впроваджують безбар’єрні рішення, щоб простір був зручним і безпечним для всіх мешканців.…
Благодійний фонд Гейтсів закриється у 2045 році, Білл Гейтс пожертвує 99% свого статку на його…