Categories: Без рубрики

Помилковий підхід Трампа до війни в Україні можна виправити за 4 кроки — Foreign Policy

Попри всі обіцянки президента США Дональда Трампа швидко завершити війну в Україні, його підхід виявився провальним. Якщо він тепер відмовиться від посередництва у мирних переговорах, результатом стане "нескінченне продовження жорстокої війни; постійні загрози території, суверенітету та демократії України; і ще один удар по мрії Трампа здаватиметься дипломатичним посередником"

Про це пише Foreign Policy.

Однак є альтернативний вихід, який має влаштувати американського лідера, пише видання. Він полягає в тому, щоб донести до Росії, які втрати вона зазнає, якщо продовжить йти нинішнім шляхом.

“Для Трампа було б розумніше перевірити припущення, що навіть дещо більший тиск на Москву — без необхідності великомасштабних фінансових зобов’язань США, проти яких він виступає, може допомогти покласти край війні”, – йдеться в статті.

Чотири кроки, щоб перезапустити провальну політику Трампа

Перше. Як пише FP, Трамп міг би надати підтримку новому двопартійному пакету санкцій проти Росії, розробленому в Сенаті, для посилення економічного тиску на Москву. Економіка Росії вже перебуває під великою напругою, зростання підтримують тільки військові витрати, постійна двозначна інфляція та 21-відсоткові відсоткові процентні ставки. Обвал цін на нафту завдасть ще більшого болю, а перспектива того, що навіть Трамп може посилити цей біль додатковими енергетичними санкціями, змусить Путіна задуматися.

Друге. Трамп може доручити Пентагону витратити залишок у 3,8 мільярда доларів, які Конгрес уже санкціонував у рамках президентського дозволу на скорочення — можливості переведення оборонних статей і послуг з наявних запасів США — на Україну: “Новий пакет — або навіть погроза спрямувати нові транші допомоги Україні доти, доки не буде досягнута угода, — не лише виграє Україні час на полі бою, а й стане сигналом Путіну, що Сполучені Штати не готові покинути Україну, як сподівається й очікує Росія”.

Третє. Трамп міг би прискорити зусилля з поліпшення української ППО.

“Додаткові засоби ППО не тільки допоможуть обмежити жертви серед цивільного населення в українських містах, а й захистять енергетичну інфраструктуру і нададуть Україні більшої витривалості перед обличчям триваючих російських атак, тим самим зірвавши надії Путіна на те, що українці зазнають краху, вважає видання”,- ідеться в статті.

Четверте. Трамп міг би спробувати домовитися з європейцями, щоб зміцнити Україну за допомогою навчання, зброї та фінансування.

Звісно, немає жодних гарантій, що навіть ці кроки змусять Путіна піти на компроміс або відмовитися від своїх максималістських цілей, оскільки він вірить, що зможе перечекати Захід, навіть ціною великих втрат, і перемога Трампа та його поворот від України нібито підтвердили мудрість цієї ставки, зазначає Foreign Policy: “Але тепер, коли початковий підхід Трампа провалився, у нього все ще є час спробувати інший — без необхідності перетинати політичну червону лінію, просячи Конгрес про ще один великий законопроєкт про додаткові витрати для України”.

Нагадаємо, 10 травня до Києва прибули президент Франції Еммануель Макрон, прем’єр-міністри Польщі та Великої Британії Дональд Туск і Кір Стармер, а також канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.

За результатами зустрічі «коаліції рішучих» понад 20 лідерів країн узяли участь у спільному дзвінку, в рамках якого закликали країну-агресора Росію до безумовного 30-денного припинення вогню з 12 травня.

Вони провели телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом і повідомили про готовність України до повного припинення вогню вже з 12 травня.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що будь-які зустрічні вимоги Росії до ініціативи щодо 30-денного припинення вогню будуть розцінені як відмова від перемир’я. У такому разі, за його словами, низка країн уже готові ввести додаткові санкції проти РФ.

У ніч на неділю, 11 травня, російський диктатор Володимир Путін запропонував Україні відновити прямі переговори «без попередніх умов» у четвер, 15 травня, у Стамбулі.

Російський диктатор заявив, що в Кремлі нібито «неодноразово пропонували кроки з припинення вогню» і «ніколи не відмовлялися від діалогу» з Україною.

При цьому у своєму виступі Путін не згадав про ініціативу «коаліції рішучих» щодо 30-денного припинення вогню, запланованого на 12 травня. Водночас він заявив, що очікує реакції на свою пропозицію від української влади та її «західних кураторів».

Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий особисто зустрітися з Путіним у Туреччині у четвер, 15 травня.

Після цього президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість візиту до Туреччини. На можливість долучення до переговорів глави Білого дому вже відреагував Зеленський. Він зазначив, що “всі в Україні хотіли б, щоб Трамп зміг бути там з Україною”.

Водночас аналітики ISW вказують, що в Росії вже готують ґрунт для того, щоб виправдати неявку Путіна на переговори, а видання  Le Monde пише, що за інформацією джерел,  стало відомо, що охорона Путіна не планує його візит до Туреччини. Натомість кремлівський повітряний загін готує рейс до Стамбула для глави МЗС РФ Лаврова та радника Кремля із зовнішньої політики Юрія Ушакова.

Recent Posts

США та Саудівська Аравія уклали найбільшу угоду про продаж оборонної продукції в історії — Білий дім

США та Саудівська Аравія підписали історичну угоду про стратегічне партнерство.

2 хв. ago

Келлог заявив, що Польща може долучитись до «сил стримування» в Україні західніше Дніпра

Тим часом на схід від Дніпра, за словами Келлога, можуть бути розміщені "миротворчі сили" за…

12 хв. ago

Одразу трьох депутатів Київської міськради, які стали військовими, переводять на інші місця служби

За даними LB.ua, накази вже отримали Ігор Хацевич, Андрій Странніков і Олександр Бродський.

28 хв. ago

Коломойський долучається до справи Порошенка, який оскаржує санкції РНБО у Верховному Суді

На черговому засіданні суд розглянув клопотання бізнесмена Ігоря Коломойського, який просив включити його у справу Порошенка…

43 хв. ago

На Оболонській площі облаштували тематичну клумбу до 50-річного ювілею району

Район утворили 3 березня 1975 року, тоді його назвали Мінським.

59 хв. ago

Рада підтримала законопроєкт, який дозволить накладати санкції на тіньовий флот РФ

Як йдеться в пояснювальній записці, зараз чинне законодавство України дозволяє накласти санкції на юридичних і…

1 годину ago