Через війну школи Луганської області у новому навчальному році не змогли набрати понад 78% учнів перших класів у порівнянні з тим, скільки набирали раніше.
Учні у школі - ілюстративне. Фото: Getty Images
Про це у новому інтерв’ю для «РБК-Україна» розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
За її словами, в Україні будуть розмежовувати очне і дистанційне навчання, щоб знизити навантаження на вчителів, а учні змогли б отримувати знання і навички більш ефективно.
Посадовиця припустила, що одним з варіантів для місцевих шкіл Луганської області, де діти вчаться дистанційно, був би розвиток онлайн-навчання.
Звісно, нам зараз легше сказати «давайте ще почекаємо» або «давайте все збережемо, як є». Але це статегічно не вихід з ситуації. Ось Луганська область втратила в наборі першого класу понад 78%. Треба знаходити способи, аби зберегти освіту та її якість.
Вона зауважила, що Луганська область може стати таким собі «хабом дистанційної якісної освіти».
Наприклад, в Києві є приватна школа, де 16 тисяч дітей отримують освіту дистанційно, вони продукують якісний контент. Інтерактивно, сучасно. Чому б не зробити таке на державному рівні?
Як додала заступниця МОН, готових до навчального процесу шкіл після звільнення тимчасово окупованих територій там одразу не буде.
Нагадаємо, що цього навчального року через війну у більшості районів Харківської області діти залишились на дистанційному навчанні. Нині, з урахуванням пандемії коронавірусу, є такі діти, які вже пішли у 5 клас, але навіть ніколи не навчалися наживо та не сиділи за партою.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.