Столиця дотримується зобов’язань згідно з Паризькою декларацією «Ініціатива прискорення дій у великих містах: покінчимо з епідемією СНІДу», що була підписана Києвом у 2016 році.
На сьогодні можна говорити про покращення маркерних показників та досягнення певних результатів у реалізації стратегії Fast-Treck Cities.
Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час виступу на Конференції «Фаст-Трек міста – 2021».
«На сьогодні увага медичної та громадської спільноти прикута до епідемії COVID-19. Проте місто спільно з медичними закладами та громадським сектором, що працюють у сфері ВІЛ-послуг, доклали всіх зусиль, аби програми профілактики та лікування ВІЛ не зупинилися, адаптувалися та працювати у реаліях пандемії», – підкреслила Ганна Старостенко.
Зокрема, столиці вдалося досягти певних результатів за усіма показниками:
Такі здобутки стали можливими саме завдяки профілактичним програмам, яке місто впроваджує спільно з медичним, державним та громадським сектором.
Ідеться про мобільні бригади, мобільні амбулаторії, пункти обміну шприців, що дозволили охопити послугами 90% груп ризику, безкоштовне надання шприців, презервативів, лубрикантів, тестування на ВІЛ, залучення груп підвищеного ризику до доконтактної профілактики.
«Крім того, серед успішних заходів варто відзначити телемедицину, телефонне та онлайн-консультування, супровід кожного виявленого пацієнта, що дозволило максимально залучити їх до лікування. Зауважу, що препарати вони мали змогу отримувати не тільки у закладах охорони здоров’я, а й в аптечних мережах міста. Також була організована персональна доставка препаратів соціальними працівниками до місця проживання пацієнта», – додала заступниця голови КМДА.
Окремо Ганна Старостенко розповіла про роботу серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Вона складається з профілактичних заходів, що впроваджуються неурядовими організаціями, та активного залучення до програми замісної терапії та програми лікування ВІЛ-інфекції.
«Зокрема, у столиці впроваджена децентралізація послуг замісної підтримувальної терапії на базі первинної ланки надання медичної допомоги у кожному районі міста, що дозволило охопити більшу кількість людей, які вживали ін’єкційні наркотики. Така комплексна довгострокова робота дала свої результати – зменшення парентерального шляху інфікування ВІЛ-інфекції з 90,7% у 1998 році до 36,9% у 2020 році», – зазначила Ганна Старостенко.
Нагадаємо. днями Київ може потрапити у «червону» зону карантину.
Фото: unsplash
Згідно з новими правилами для 98-ї премії «Оскар», використання ШІ не впливатиме на шанси отримати…
Українські підлітки мають початковий рівень фінансової грамотності.
Італійський банк UniCredit заявив, що не може ухвалити остаточне рішення щодо поглинання Banco BPM через умови,…
У вівторок, 22 квітня 2025 року, вартість золота зросла до рекордних $3500 за унцію на…
У четвер, 24 квітня, парламентський Комітет із питань фінансів, податкової та митної політики розгляне законопроєкт…
Журналістка, юристка, вдова українського журналіста грузинського походження Георгія Гонгадзе Мирослава Гонгадзе (раніше керівниця мовлення "Голосу…