Categories: Без рубрики

Попри успіх контрнаступу, партнери будуть примушувати Україну до перемир’я — The Guardian

Міжнародні партнери починають наполягати на домовленості щодо припинення вогню або «тривалому перемир’ї» між Україною та РФ.

Про це йдеться в колонці редактора з міжнародних новин The Guardian Саймона Тісдалла.

Зазначається, що в ході контрнаступу Україні вдасться повернути частину, можливо, навіть більшість окупованих територій. Втім значні сили Росії, що міцно окопалися на Донбасі й в Криму, не дадуть звільнити всі українські землі.

«Очевидно, що українські лідери мають лише кілька місяців, щоб дати відсіч росіянам, перш ніж поки що переважно мовчазний, але висхідний міжнародний тиск з вимогою розпочати переговори – хочуть вони цього чи ні – стане відкритим і потенційно непереборним. Імовірно, Путін це знає. Це дає йому додатковий стимул не поступатися», – вважає журналіст.

За словами Тісдалла, з огляду на величезні втрати і руйнування, а також нестачу зброї західні партнери Києва можуть почати схиляти Україну до припинення вогню або «тривалого перемир’я».

При такому розвитку подій вступ України в ЄС затягнеться, а членство у НАТО буде ще складнішим. Остаточний «мирний процес» може зайняти роки з постійним ризиком поновлення війни.

Журналіст вважає, що якщо такий сценарій реалізують, то багато українців неминуче відчують себе зрадженими, президент США Джо Байден не зможе виконати свою обіцянку, а Володимир Путін залишиться при владі.

«Володимир Зеленський усвідомлює настрої союзників, проте продовжує дотримуватися «максималістської позиції» – кожен сантиметр окупованої території мають звільнити. Щоб покінчити з болем і стражданням, незабаром українців можуть попросити проковтнути дуже гірку пілюлю», – резюмує Тісдалл.

Нагадаємо, що видання Bloomberg писало, що президент Франції Еммануель Макрон хоче лобіювати в Китаї план, який може призвести до переговорів між Україною та Росією вже цього літа. Він доручив це завдання своєму зовнішньополітичному раднику Еммануелю Бонну.

Втім, нещодавні заяви китайського дипломата завдали удару по стратегії французького лідера. Водночас самостійні кроки Макрона, які були зроблені без попередніх консультацій, викликали критику в Європі та США

Фото: відкриті джерела 

Recent Posts

Через російську атаку Зеленський скасував частину свого візиту до ПАР. Він повертається до України

Президент Володимир Зеленський заявив про скасування частини свого закордонного візиту до Південно-Африканської республіки через масований…

1 секунда ago

Сибіга закликав після нічної атаки РФ тиснути на Москву, а не на Київ

Глава МЗС України Андрій Сибіга закликав до тиску на Росію для досягнення миру після того,…

6 хв. ago

У Харкові троє хлопців позували з нацистським жестом на меморіалі жертвам Голокосту

У Харкові троє молодих хлопців спровокували антисемітський скандал. Молодики наробили фотографій з нацистським жестом біля…

16 хв. ago

Міноборони України розширило список бригад, з якими добровольці до 25 років можуть підписати контракт

Кількість бригад, до яких можуть приєднатись добровольці віком від 18 до 24 років за новим…

18 хв. ago

Українська мова відновлюється попри лінгвоцид. Мовний омбудсман прокоментував заяви Віткоффа про російськомовні території України

Урядовий уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь відкинув заяви спецпредставника президента США на Близькому…

20 хв. ago

Трамп розповів, коли очікує зустрічі з Путіним

Президент США Дональд Трамп заявив, що не виключає зустрічі з російським диктатором Владіміром Путіним після запланованої поїздки…

31 хв. ago