Португалія планує скоротити частку імпорту російського зрідженого природного газу. Його замінять американським і нігерійським.
Про це пише Reuters.
Португалія планує збільшити закупівлі зрідженого природного газу (ЗПГ) у Сполучених Штатах і Нігерії, оскільки вона прагне припинити вже скорочувані постачання з Росії, заявила у вівторок міністерка навколишнього середовища Марія да Грака Карвалью.
У 2024 році Португалія імпортувала 49 141 гігават-годину (ГВт-год) природного газу, з яких приблизно 96% становив зріджений природний газ. За даними оператора електричних і газових мереж REN, основними постачальниками ЗПГ стали Нігерія (51%), США (40%) і Росія (4,4%).
Ще у 2021 році Росія забезпечувала 15% постачань ЗПГ до Португалії. Однак після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року Європейський Союз запровадив санкції, що обмежують імпорт російської нафти та газу трубопроводами. Водночас імпорт ЗПГ, що транспортується морськими шляхами, санкціями не заборонено.
“Португалія зараз практично незалежна від російського газу, але ми прагнемо ще більше зменшити цю залежність, збільшуючи імпорт із Нігерії та США“, — заявила Грака Карвалью під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Міністр енергетики Португалії наголосив на необхідності більшої інтеграції серед 27 країн ЄС для посилення енергетичної незалежності. Водночас він зазначив, що Іберійський півострів усе ще залишається “енергетичним островом” через складнощі з будівництвом газових з’єднань із Францією.
Нагадаємо, що санкції США проти російської нафти можуть суттєво порушити її ланцюги постачання.
Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" оголосила, що її річний тариф на газ для побутових клієнтів "Фіксований"…
Президент США Дональд Трамп у вівторок заявив, що не має жодного наміру звільняти главу Федеральної…
Каблучку померлого Папи Римського Франциска буде знищено молотком під час спеціальної церемонії. Папський перстень, також…
Більшість дипломатів вважають досягнення домовленості між Москвою та Києвом малоймовірним через суттєві розбіжності між сторонами.
Наразі виконують аварійний ямковий ремонт локальними картами. Це дозволяє ефективно усувати пошкодження дорожнього покриття, які…
Понад 85% комплектуючих для САУ “Богдана” виробляють в Україні. Очікується, що до кінця 2025 року…