Categories: Без рубрики

Посланець Путіна прибув до Вашингтона для переговорів із адміністрацією Трампа

Близький соратник президента Росії Владіміра Путіна прибув до Вашингтона для переговорів із адміністрацією Трампа, що підкреслює разючий розворот у відносинах США та Росії. Він став найвищим російським чиновником, який відвідав Вашингтон із часу вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Про це пише WP.

Кіріл Дмітрієв, який очолює Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ), проводить зустрічі з Стівом Віткоффом, девелопером нерухомості та близьким соратником Трампа, який відіграє ключову роль у зусиллях щодо досягнення мирної угоди по Україні. Переговори «тривають», повідомило джерело, знайоме із ситуацією.

Дмітрієв, який отримав тимчасовий дозвіл на в’їзд до США, оскільки перебуває під санкціями, просуває економічні вигоди від покращення відносин між Вашингтоном і Москвою. Він пропонує багатомільярдні спільні проєкти у секторі рідкісноземельних металів, енергетики та морських маршрутів в Арктиці.

“Ми бачимо багато можливостей для співпраці в інвестиційній та економічній сфері”, — заявив Дмитрієв на бізнес-форумі в Москві минулого місяця.

Дмітрієв — випускник Стенфорда та Гарвардської бізнес-школи, який раніше працював у американській інвестиційній компанії в Москві. Він налагодив зв’язки, які роблять його зручним переговорником для Трампа.

Приїзд Дмітрієва збігся із зростаючим невдоволенням Трампа через повільність Путіна в переговорах щодо України.

Минулого тижня Трамп заявив, що “злий” на російського президента і може ввести додаткові санкції на російську нафту, якщо Путін не піде на поступки в питанні припинення війни.

“Якщо я вирішу, що це провина Росії, санкції будуть”, — заявив Трамп.

Дмітрієв, ймовірно, прибув до Вашингтона, щоб запевнити адміністрацію Трампа у готовності до угоди, яка включає не тільки припинення війни, а й масштабні економічні проєкти.

Російські аналітики зазначають, що Путін розраховує на світопорядок, де великі держави ділять сфери впливу — що збігається з поглядами Трампа.

“Двоє таких людей можуть домовитися, адже для них головне — гроші та влада”, — сказав колишній кремлівський чиновник.

Кремль розглядає бізнес-угоди як механізм впливу. Олег Рибачук, колишній глава Адміністрації Президента України Віктора Ющенка, зазначає: “Для Кремля це стандартний підхід — заводити контакт через бізнесменів, таких як Віткофф”.

Один із російських академіків додав, що Дмітрієв спеціально обраний для переговорів, оскільки “може говорити мовою Трампа”.

Ще у 2016 році він шукав зв’язки з командою Трампа через Джорджа Надера, бізнесмена з ОАЕ. Це призвело до таємної зустрічі з Еріком Прінсом, засновником Blackwater, на Сейшелах у 2017 році.

Перед другою інавгурацією Трампа російські чиновники звернулися до Віткоффа під час його візиту до Катару, де він брав участь у переговорах щодо припинення вогню в Газі.

Ці контакти призвели до обміну полоненими, коли США отримали вчителя Марка Фогеля, засудженого в Росії за зберігання марихуани, в обмін на російського хакера Олександра Вінника.

Коли Віткофф прилетів до Москви забирати Фогеля, він зустрівся з Путіним.

Після введення санкцій у 2022 році Дмітрієв зник із публічного простору.

Міністерство фінансів США заявило, що Путін та його оточення використовували Дмитрієва для залучення грошей за кордоном.

“РФПІ — це фактично особистий фонд Путіна, символ російської клептократії”, — сказано в заяві Мінфіну США.

Але тепер Дмитрієв знову на передовій російських переговорів. У лютому він представляв економічні інтереси Кремля на мирних переговорах у Ер-Ріяді, де заявив, що американські компанії втратили $300 мільярдів через вихід із російського ринку.

Проте експерти сумніваються в цих цифрах.

“Як Кремль отримав ці $300 мільярдів? Це нереально”, — заявив колишній віцепрезидент Bank of America Merrill Lynch Крейг Кеннеді.

Однак Віткофф, схоже, вірить у російські перспективи.

Він заявив в інтерв’ю Такеру Карлсону, що сподівається на співпрацю США та Росії в Арктиці, спільний експорт газу в Європу та розвиток штучного інтелекту.

Візит Дмитрієва та його переговори з оточенням Трампа сигналізують про можливий новий етап у відносинах між США та Росією.

Москва сподівається, що Трамп, орієнтований на бізнес, буде готовий до торговельно-політичної угоди щодо України.

Recent Posts

Розпочався сезон. Як правильно збирати березовий сік, аби він подовше не псувався

Сезон збору березового соку — це період, коли берези починають активний сокорух, і їхній сік…

8 години ago

Трамп прокоментував введення нових тарифів. Журналісти Financial Times назвали безглуздими розрахунки мит адміністрації президента США

Медійники знайшли помилки у розрахунках адміністрації США, на яких базуються тарифи.

8 години ago

«Важкий і неприємний удар». Нові мита президента США Дональда Трампа обійдуться Польщі в 0,4% ВВП — Туск

Прем'єр Польщі висловив сподівання, що європейська дружба зі США "витримає це випробування".

8 години ago

Маск залишиться другом і радником Трампа після завершення роботи в DOGE — Венс

Віцепрезидент США спростував чутки про те, що Дональд Трамп незабаром усуне Ілона Маска з Білого…

8 години ago

Білий дім звільнив трьох працівників Ради нацбезпеки через «нелояльність» до Трампа — CNN

Звільнення відбулись після зустрічі ультраправої активістки Лори Лумер з президентом США Дональдом Трампом.

9 години ago