Посолка ЄС в Україні Катаріна Матернова передбачає, що співпраця між Україною і ЄС щодо корисних копалин на тлі подій довкола "угоди про надра" зі США продовжиться без особливих змін.
Про це вона сказала в інтерв’ю Укрінформу.
Матернову запитали, чи варто очікувати активізації співпраці між Києвом і Євросоюзом у питанні корисних копалин після зриву підписання рамкової угоди про надра зі США.
“У нас з 2021 року є меморандум, ми надали на цій підставі багато технічної допомоги, ми взаємодіяли з українськими органами влади, допомагаючи уточнювати мапу покладів корисних копалин. І, думаю, ми продовжимо разом працювати над цим. Але, чесно кажучи, не думаю, що у поточній ситуації це є найпершим пріоритетом для ЄС“, – зазначила посолка.
Вона продовжила, що зараз найперше завдання – посилення України перед потенційними переговорами, обговорення безпекових гарантій, та, окрім цього – масштабна робота у рамках євроінтеграції.
“Тож, думаю, (робота у рамках) меморандуму 2021 року продовжиться так, як і раніше. Це зараз не пріоритет“, – додала Катаріна Матернова.
Нагадаємо, що рамкова угода про корисні копалини зі США міститиме додатки щодо економічної співпраці та гарантій безпеки для України. Деякі додатки “чіткі, з цифрами, будуть прописувати інвестиційні програми та розподіл прибутку від спільної розробки мінералів”. Водночас інші будуть описувати безпекові гарантії, які Сполучені Штати надаватимуть Україні в рамках протидії російській агресії.
Президент США Дональд Трамп продовжує змінювати інтер’єр Білого дому відповідно до власних уподобань. Нещодавно він…
Авіакомпанія Air India, що належить Tata Group, планує придбати літаки Boeing, купівля яких була скасована…
Китай запровадить санкції проти членів Конгресу США та інших осіб за «грубе втручання» у справи…
Президент США Дональд Трамп і віцепрезидент Джей ді Венс обирають затишок, зневажають Україну і, можливо,…
У ніч проти 22 квітня російські загарбники вкотре атакували Київську область ударними дронами-камікадзе. У регіоні…
Євросоюз шукає можливості полегшити експорт американського газу, при цьому дотримуючись своїх правил щодо викидів метану,…