Саудити та їхні союзники, насамперед Об'єднані Арабські Емірати, з хуситами воювали вісім років і зазнали поразки. Тому впоратися з ними зможе тільки міжнародна коаліція.
AKROTIRI, GREEK CYPRIOT - JANUARY 12: (----EDITORIAL USE ONLY MANDATORY CREDIT - 'UK MINISTRY OF DEFENCE / HANDOUT' - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS----) An RAF FGR4 Typhoon takes off from Royal Air Force (RAF) Akrotiri military airbase in Greek Cypriot to conduct its mission against the Iranian-backed Houthis in Yemen on January 12, 2024. (Photo by UK Ministry of Defence/Anadolu via Getty Images)
Таку думку висловив політолог та професор ізраїльського університету «Бар-Ілана» Зеєв Ханін в етері КИЇВ24.
Саудити та їхні союзники, насамперед Об’єднані Арабські Емірати з хуситами воювали вісім років і зазнали поразки. Зрештою вони мали піти на певну угоду з ними. Зрозуміло, що хуситський потенціал є досить значним, десь між Хезболлою та ХАМАСом.
За словами експерта, у хуситів більше просунутих озброєнь, ніж у ХАМАСу, однак менше, ніж у «Хезболли». Зокрема, вони мають і безпілотники, і системи ППО, і ракети дальнього радіуса.
Загалом це досить потужна, добре підготована, чудово фінансована система з великим бойовим досвідом. Зрозуміло, що в нинішній ситуації самі саудити не впораються. Потрібна міжнародна коаліція. Ця коаліція формується.
Нагадаємо, що США та Велика Британія, за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну, провели спільні удари по об’єктах повстанців-хуситів у Ємені в ніч на 12 січня.
Слід зауважити, що «Хусити» або Ансар Аллах (Прибічники Бога) — це воєнізоване угрупування шиїтів-зейдитів, яке діє на території Ємену. Воно було створене в 1990-х роках проти релігійного впливу Саудівської Аравії в Ємені та виступало проти тодішнього президента Алі Абдулли Салеха.
Так, президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак підтвердили участь своїх країн в цих діях, наголосивши на необхідності забезпечення свободи судноплавства у важливих водних шляхах.
Командувач Військово-повітряних сил США, Алекс Гринкевич, розкрив деталі операції, зазначивши, що було завдано ударів по більш ніж 60 цілях у 16 різних локаціях, які використовувалися хуситами. Метою ударів були центри командування та управління, склади боєприпасів, пускові установки, об’єкти виробництва озброєння, а також радіолокаційні системи ППО.
Міністр оборони Великої Британії, Джеймс Хіппі заявив, що британські військові наразі не планують подальших ударів по Ємену після нещодавньої військової операції в регіоні. Хіппі описав військову операцію як “обмежену, пропорційну та необхідну”, здійснену з метою захисту військових кораблів і морських суден у Червоному морі. Міністр похвалив зусилля Збройних сил країни і державних службовців, які відзначилися при плануванні та виконанні цієї місії.
Трамп висловив переконання, що Київ і Москва "обидва хочуть миру, але вони повинні сісти за…
Головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдбергу дав старт скандалу з Signal, де американська верхівка обговорювала…
В свою чергу Насіров та його захисники заперечували проти задоволення клопотання та стверджували, що мотиви…
Дніпровський районний суд Києва обрав запобіжний захід чотирьом підліткам, яких обвинувачують у побитті військовослужбовця.
Шеєр, чия партія має увійти до складу коаліційного уряду на чолі з консерватором Фрідріхом Мерцом,…
Сьогодні, 24 квітня, в Офісі Генерального прокурора відбувся брифінг, під час якого розкрили деталі щодо…