Правоохоронні органи, екологічні служби та інші профільні відомства з’ясовують причини та наслідки вчорашньої пожежі на Осокорківських озерах.
Про це повідомив начальник Київської військової адміністрації Сергій Попко.
За попередніми даними, вигоріло близько 3 гектарів території, зокрема і частина ландшафтного заказника “Осокорківські луки”. Якої саме шкоди наніс вогонь системі заповідних водно-болотних угідь з’ясують екологи.
Сергій Попко наголосив, що територія Осокорківських озер має природоохоронний статус – знищення флори та фауни там суворо заборонено.
За такі дії Кримінальний кодекс України передбачає штраф 8,5 млн грн або позбавлення волі на 3 роки.
Начальник КМВА звернувся до правоохоронців для вияснення ймовірної причини займання сухої трави та очерету на відкритій території.
Зазначив, що поліція розглядатиме всі версії, в тому числі й вірогідний підпал. Зараз на місці працює слідчо-оперативна група.
На території екопарку встановлено чергування пожежних підрозділів ДСНС та розрахунку БпЛА для моніторингу можливих повторних займань.
Пожежа виникла вчора, 5 березня, біля озера Тягле на площі приблизно трьох гектарів.
Її було локалізовано о 23:15 та ліквідовано о 23:57.
Рятувальники зафіксували, що сталося загоряння сухої трави та очерету на відкритій території. Гасіння пожежі було ускладнено підтопленням під’їзних шляхів до осередку полум’я.
Крім вогнеборців, до ліквідації пожежі долучилися екоактивісти та небайдужі мешканці Києва.
Для ліквідації пожежі силами ДСНС та КАРС було залучено 6 одиниць основної й спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 30 осіб особового складу. Також залучено болотохід “Богун”.
Росія активізує пропаганду заради підготовки до можливої війни з НАТО — ISW
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа «втомилась» від затяжної війни Росії проти…
Марк Цукерберг, Сафра Кац і Джеймс Даймон продали акції своїх компаній на сотні мільйонів доларів…
Спеціальний посланник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф може приїхати в Росію після серії консультацій у Лондоні.
Дедалі більше країн Європи розглядають модель вливання грошей в українську оборонну промисловість замість відправки зброї.
Німеччина може втратити шанс увійти до складу Ради Безпеки ООН у 2027 році, якщо очільницю німецького МЗС Анналену Бербок…