Categories: Без рубрики

Пожежа в Taryan Towers: горів поверх, якого за документами взагалі не має бути

До обставин інциденту залишається багато питань.

Минулої середи, 2 вересня, сталася пожежа на верхніх поверхах житлового комплексу Taryan Towers. Користувачі соцмереж помітили, що власник будівництва — компанія Taryan Group — наполегливо намагалася «відредагувати» деякі обставини цього інциденту.

Як ми повідомляли, пожежа сталася на 34 поверсі. А користувач Макс Юрьев пише, що за документами в Taryan Towers має бути лише 31 поверх. Чоловік стверджує, що аби приховати це нестикування, забудовник вплинув на те, як про пожежу писала ДСНС.

«1. Прибрали новину з сайту ДСНС; 2. Підредагували кількість поверхів і причину пожежі в пості на Facebook» — пише Юрьев.

Активіст повідомляє, що у своїх дописах у Facebook ДСНС тричі змінювала висотність будинку та поверх, на якому сталася пожежа. Спершу це був 34 поверх 34-поверхівки, потім — 32 поверх 35-поверхівки, і в кінці — 32 поверх 34-поверхівки. Крім того, було змінено ймовірне джерело займання: з утеплювача на гідроізоляцію.

Цікаво, що під дописом Юрьева висловилася менеджер зі зв’язків Taryan Group Ірина Ященко. Вона повідомила, що «від ГСЧС була попередня недостовірна інформація, яку прес-служба вранці, після отримання протоколу, відредагувала». Також вона пише, що 31 поверх — «останній житловий поверх» в будинку, хоча вище є й інші поверхи.

Юрьев натомість написав, що забудовник має містобудівне обмеження на висотність у 100 метрів; враховуючи, що кожен з поверхів займає 3 метри, висота Taryan Towers складає щонайменше 102 метри — це вже порушення. Також він вказує і на інші нестикування — зокрема, на зростання площі ЖК порівняно з початковою документацією.

Представниця Taryan Group на ці повідомлення не відповіла.

Як ми повідомляли раніше, адміністрація комплексу Taryan Towers всіляко заспокоює потенційних покупців після пожежі: забудовник каже, що пожежу загасила охорона будинку, а не ДСНС; а система пожежної безпеки в комплексі «одна з найпередовіших в Україні».

Також нагадаємо, що у 2018 році Міністерство культури України, яке має надавати дозвіл на будівництво в історичній частині міста, подало судовий позов проти Taryan Group через начебто відсутність належних документів на це будівництво. У квітні 2019 року скандальний Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними претензії Мінкульту до компанії Познякижитлобуд, яка зводить Taryan Towers; у вересні Шостий апеляційний адміністративний суд Києва підтвердив це рішення; а у квітні 2020 року Верховний суд підтвердив рішення судів попередніх інстанцій.

Фото: скріншот відео

Recent Posts

Віллем Дефо співає українську народну пісню. 24 квітня у прокат виходить американське пригодницьке фентезі “Очі. Легенда Карпат”

The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…

6 години ago

Страх і напруга, що лоскочуть нерви. 24 квітня у прокат виходить горог «Until Dawn: До світанку»

«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…

6 години ago

До роковин Чорнобильської трагедії у Києві пройдуть міжнародний форум та мистецька виставка

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…

6 години ago

У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…

6 години ago

Макрон розглядає можливість розпуску парламенту та дострокових виборів восени — Bloomberg

У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…

6 години ago