31 місяць війни виснажив Європу, тому все більше партнерів просять Україну реально оцінювати шанси на повернення окупованих Росією територій. Такий меседж передав президент Чехії.
KIGALI, RWANDA - APRIL 07: President of the Czech Republic, Petr Pavel looks on before the start of 100 days of remembrance as Rwanda commemorates the 30th anniversary of the Tutsi genocide on April 7, 2024 in Kigali, Rwanda. During a roughly 100-day period in 1994, hundreds of thousands of members of the Tutsi ethnic group were killed by Hutu militias, during the the country's civil war. (Photo by Luke Dray/Getty Images) (Photo by Luke Dray/Getty Images)
Про це повідомляє The New York Times.
Президент Чеської Республіки Петр Павел, колишній високопосадовий генерал НАТО та один із найбільших прихильників України в її війні з Росією, заявив, що настав час українцям та їхнім союзникам поглянути в очі реальності.
У зв’язку з тим, що популістські лідери, такі як прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, підривають європейську єдність через війну, а втома від 31 місяця конфлікту зростає, Україні доведеться «реально оцінити» свої перспективи повернення територій, окупованих Росією, зазначив Павел в інтерв’ю.
«Найбільш ймовірним результатом війни стане те, що частина української території залишатиметься під російською окупацією», — сказав він. Однак додав, що це «тимчасове явище» може тривати роками.
Питання майбутнього України стане головною темою на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку цього тижня, де президент України Володимир Зеленський буде закликати до збільшення військової та політичної підтримки. Зеленський також представить План перемоги України президенту Байдену у Вашингтоні в четвер, 26 вересня, перед тим, як оголосити його публічно.
За словами Павела, ані Україна, ані Росія не можуть досягти своїх максимальних цілей. Для України це означає повернення всіх територій, включаючи Крим, анексований у 2014 році. Для Росії — визнання Україною окупованих земель, включаючи чотири регіони, частково контрольовані російськими військами.
«Якщо говорити про повну поразку України або Росії, то цього просто не станеться. Кінець війни буде десь посередині», — сказав Павел.
Хоча Зеленський виключив прямі переговори з Росією, він пом’якшив свою позицію влітку, припускаючи, що діалог може початися в листопаді. Проте він не відступив від вимоги, щоб Росія покинула всю українську територію.
Чехія разом із Польщею та країнами Балтії була активним прихильником України, але стикається з внутрішнім тиском, що закликає обмежити допомогу та підтримати угоду з Росією.
23 вересня стало відомо, що президент України офіційно розпочав свій візит до США. На нього чекає низка заходів, включно з Генасамблеєю ООН. Майже з перших хвилин візиту Зеленський наголосив, що ця осінь буде вирішальною для війни в Україні.
У планах Зеленського, зокрема, виступити на Генасамблеї ООН, зустрітися з представниками оборонних та енергетичних компаній, українською громадою. Президент України проведе зустріч із президентом США Джо Байденом, віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, представниками Конгресу від обох партій і 45 президентом США Дональдом Трампом. На перемовинах він представить іноземним політикам План перемоги України.
У Києві судитимуть організовану групу, яка продавала «багатодітність» за 3000 доларів.
Відхід Папи Франциска знаменує початок нового етапу в історії Католицької церкви — процесу обрання чергового…
Президент України Володимир Зеленський планує здійснити візит до Риму і Ватикану з метою участі у…
Волонтери Kyiv Animal Rescue Group врятували бобра, який потрапив у халепу на київській Оболоні.
У Києві триває весняний двомісячник з благоустрою, в рамках якого особливу увагу приділяють боротьбі з…
У Харківській області на куп’янському напрямку бійці 2-го батальйону оперативного призначення 15 бригади Національної гвардії…