Президент Чехії Петр Павел заявив, що можливий вихід США з процесу переговорів про припинення вогню в Україні буде «подарунком» для Кремля.
KIGALI, RWANDA - APRIL 07: President of the Czech Republic, Petr Pavel looks on before the start of 100 days of remembrance as Rwanda commemorates the 30th anniversary of the Tutsi genocide on April 7, 2024 in Kigali, Rwanda. During a roughly 100-day period in 1994, hundreds of thousands of members of the Tutsi ethnic group were killed by Hutu militias, during the the country's civil war. (Photo by Luke Dray/Getty Images) (Photo by Luke Dray/Getty Images)
Про це у середу, 21 травня, повідомляє Euractiv.
Після зустрічі з лідерами Європейського Союзу, на якій обговорювали посилення економічного тиску на Росію, Павел зазначив, що рівень координації між європейськими країнами та Сполученими Штатами залишається недостатнім.
«Я сприймаю заяви [президента США] Дональда Трампа як вираження розчарування тим, що справи йдуть не так, як він сподівався, а саме, що він зможе швидко домовитися з [російським диктатором Володимиром] Путіним і оголосити мир в Україні, одночасно відновлюючи економічні відносини з Росією», — заявив президент Чехії.
За його словами, РФ затягує час, вказуючи на те, що Москва говорить про підготовку меморандуму, «який в кінцевому підсумку може призвести до переговорів», замість того, щоб розпочати реальні переговори. Це може затягнути процес ще на кілька місяців, додав чеський президент.
За словами Павела, Європа повинна застосувати «сильний і об’єднаний тиск», щоб змусити Росію сісти за стіл переговорів. Також президент Чехії вказав на зростання занепокоєння верхівки Кремля після того, як у Сенаті США підготували законопроєкт про посилення санкцій, який включає, зокрема, і 500% тарифи для країн, які купують у РФ нафту, газ та уран.
«Я думаю, що нарешті настав час для дуже серйозної розмови з нашими американськими союзниками про те, як розробити економічні та фінансові заходи такого калібру, щоб Росія дійсно відчула їх вплив», — сказав Павел.
20 травня після того, як президент США Дональд Трамп закликав до 30-денного припинення вогню в Україні та пригрозив Москві новими санкціями, європейські лідери піднеслися духом, проте його телефонна розмова з Володимиром Путіним звела ці надії нанівець.
Як наголошується в публікації, президент США заявив, що «Росія і Україна негайно почнуть переговори про мир», але, можливо, без участі американців. При цьому він не погрожував санкціями, не висував вимог щодо термінів і не чинив тиску на Путіна.
Раніше міністр закордонний справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у той час, коли Україна і світова спільнота домагаються від Росії припинення бойових дій, Путін хоче продовжувати розв’язану ним війну.
Вбивство Андрія Портнова біля воріт Американської школи в Позуело-де-Аларкон, коли він відводив своїх 10-річну та…
Фінляндія завершила перші 35 кілометрів паркану, який вона будує на закритому східному кордоні з Росією.…
У Києві триває демонтаж закинутих автолавок та транспортних засобів, які використовують для незаконної стихійної торгівлі.
У Києві продовжують впроваджувати безбар’єрні рішення у публічному просторі. Так, у Голосіївському районі завершили облаштування…
Фільм «Cuckoo» — це експериментальний горор 2024 року, режисером і сценаристом якого виступив Тільман Зінгер.…
Фільм «Being Maria» — це французька біографічна драма 2024 року, режисером якої виступила Жессіка Палю.…