Президентка Молдови Мая Санду хоче, щоб її держава завершила переговори про вступ до Євросоюзу до кінця 2027 року.
Про це вона сказала в російськомовному подкасті Івану Святченку.
Санду наголосила, що парламентські вибори цього року мають вирішальне значення для збереження миру та європейського шляху. У цьому контексті вона відзначила наміри чинної влади швидко провести переговори з ЄС про вступ.
“Ми хочемо завершити переговори до кінця 2027 року. Це дуже серйозний план, реальний план. Я дуже хочу, щоб ми не втратили цей шанс“, – заявила Санду.
Вона попередила, що можлива проросійська більшість у майбутньому законодавчому органі становитиме серйозні ризики для таких планів.
“Молдова потребує підтримки ЄС як для розвитку економіки, так і для будівництва доріг, мостів, і все, що ми можемо зробити сьогодні, робиться за допомогою ЄС“, – підкреслила також Санду.
Молдова подала заявку на вступ до Європейського Союзу в березні 2022 року невдовзі після України. Вона отримала статус кандидата в червні того ж року, разом з Україною.
У грудні 2023 року лідери країн ЄС ухвалили рішення про початок переговорів про вступ України та Молдови. 25 червня 2024 року в Люксембурзі відбулася перша міжурядова конференція, яка формально дала старт переговорам Молдови про вступ до ЄС.
Нагадаємо, 20 жовтня в Молдові відбувся конституційний референдум про європейську інтеграцію. За даними Центральної виборчої комісії, явка на референдумі становила 50,72%.
Нагадаємо, що ввечері вівторка, 25 березня, в аеропорту Кишинева правоохоронці затримали башкану Гагаузії Євгенію Гуцул через те, що її право виїзду за кордон обмежене.
31 березня прокурор заявив, що документи, за якими Гуцул збиралася виїхати з Молдови, були підробленими, а квитки до Стамбула їй купили двоє громадян РФ, які проживають у Москві.
Стримінговий гігант Netflix випустив п’ятий і фінальний сезон популярного психологічного трилера «Ти» (You). Прем’єра відбулася…
В українській армії зараз близько 800 або 600 тис. добровольців, кожен випадок мобілізації перевіряється окремо…
Хлопця на ТОТ росіяни намагалися мобілізувати, але його вдалося евакуювати на підконтрольну Україні територію.
Ліхтенштейн виділив 8 млн швейцарських франків на підтримку швидкого відновлення й 800 тис. — на…
Рютте також підкреслить, що примусове прийняття угоди, вигідної для Москви, не лише підриває суверенітет України,…
Путін без розбору вбиває все більше українських цивільних, вбив і поранив 100 людей у Києві,…