До суду передали обвинувальний акт щодо заступника начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, директора Комунальної служби перевезень КМДА та керівника транспортного підприємства, який виступав у якості посередника під час одержання грошей посадовцями від перевізника.
Про це повідомляє прокуратура Києва.
За даними слідства, упродовж 2024 року заступник начальника Департаменту в односторонньому порядку ініціював розірвання договору про здійснення пасажирських перевезень на одному з міських автобусних маршрутів. Після цього підприємцю пропонували через посередника шукати «компроміс». У якості «компромісу» посадовці КМДА вимагали щотижня платити їм по 40 тисяч гривень. Тобто тариф за кожен автобус за будній день становив 800 гривень, за вихідний – 600.
У ході досудового розслідування задокументовано низку фактів отримання неправомірної вигоди на загальну суму 280 тис. гривень.
“Зазначимо, що під час досудового розслідування заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА намагався через суд оскаржити повідомлення про підозру, втім Київський апеляційний визнав підозру законною та обґрунтованою. Двоє інших фігурантів також безрезультатно оскаржували у суді повідомлення про підозру”, — повідомляє прокуратура.
У квітні 2024 року до ДБР звернулась дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень, поки той служить. Підприємство обслуговувало один із київських маршрутів. Жінка скаржилась на системний тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на “співпрацю”. Зокрема, компанія мала щотижнево передавати чиновнику через підконтрольну фірму 40 тисяч гривень за право роботи на маршруті.
Влітку Державне бюро розслідувань проводило слідчі дії у службових приміщеннях КМДА. Слідчі обшукали кабінети та вилучили компʼютер, телефон та особисті кошти заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Костянтина Усова. Також було повідомлено про підозру заступникові директора Департаменту транспортної інфраструктури.
У межах розслідування справи Усов пройшов експертизу з використанням поліграфа, після цього слідчі повернули йому вилучені під час обшуку речі й кошти.
Українська делегація поїде у Лондон на переговори щодо перемир'я.
Станом на зараз серед українських католицьких церков є лише один кардинал, що може голосувати за наступного Папу — єпископ…
З понад 60 тисяч зниклих близько 10 тисяч осіб мають підтверджений статус полонених. Частину з…
До позапланового моніторингу потрапила зокрема Київська міська лікарня №18.
Пєсков також стверджує, що російський диктатор «неодноразово говорив про готовність до переговорів з українською стороною».
Диктатор РФ повторив наратив роспропаганди, виправдовуючи удар російської армії.