106-метрове судно арештували у травні 2022 року на Фіджі через підозру в порушенні законів США про протидію відмиванню грошей. Яхту відбуксували в Сан-Дієго, відтоді вона перебувала там. Вартість судна оцінюють у $300 млн.
Прокурори США отримали право виставити на аукціон суперяхту Amadea вартістю $300 мільйонів, однак новий генеральний прокурор Дональда Трампа розпустив групу KleptoCapture, котра займалася конфіскацією незаконних російських активів, що викликає питання щодо напрямку майбутніх зусиль.
Міністерство юстиції США планує продовжити процес продажу Amadea, що стане найбільшим досягненням розформованої групи KleptoCapture, завершивши багаторічні витрати на утримання яхти, які оплачували американські платники податків.
Попри початкову мету передачі частини коштів на підтримку України, лише менше ніж $6 мільйонів було переведено на ці цілі. Водночас, фокус на боротьбі з олігархами та конфіскацією активів змінюється на контроль за експортом чутливих технологій.
Американські експерти вважають, що Міністерство юстиції США продовжить роботу над справами, де є можливість продажу конфіскованих активів із високими витратами на їх утримання.
Рішення про розпуск групи KleptoCapture ухвалила новопризначена генпрокурорка США Пем Бонді на початку цього місяця. Вона перерозподілила ресурси на боротьбу з наркотичними картелями та транснаціональними злочинними угрупованнями. Група була створена адміністрацією Байдена незабаром після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році з метою забезпечення санкцій і боротьби з російськими олігархами.
Яхту Amadea з вертольотною площадкою, басейном та акваріумом для лобстерів, конфіскували на Фіджі в травні 2022 року. Прокурори стверджували, що вона належить Сулейману Керімову, російському магнату з близькими зв’язками з Кремлем, і була конфіскована через порушення законів США щодо відмивання грошей. Керімов заперечував право власності на яхту, тоді як колишній генеральний директор “Роснефти” Едуард Худайнатов заявляв, що саме він є справжнім власником.
Проте суд вирішив, що Худайнатов був лише підставним власником яхти, і дозволив її продаж.
Окрім конфіскації активів, група KleptoCapture також розслідувала незаконний експорт чутливих технологій США, які могли бути використані для розробки ядерної зброї чи гіперзвукових ракет. Водночас, США зберігають фокус на захисті своїх технологій від потрапляння до рук ворогів, таких як Росія та Китай.
Експерти зауважують, що справжнім успіхом групи було викриття мережі фірм-підстав та осіб, які здійснювали незаконні операції на користь російських олігархів під санкціями.
Зауважимо, флот російських багатіїв зазнав нищівного розгрому після запровадження західних санкцій за повномасштабне вторгнення в Україну. Так, з понад 70 великих яхт на сьогодні в їхньому розпорядженні залишилося близько третини.
Довідка. Сулейман Керімов — російський бізнесмен, власник компанії «Полюс», член Ради Федерації РФ. У 2017 році його затримували у Франції за несплату податків, а згодом звільнили після сплати €40 млн застави. Керімов під санкціями США, Великої Британії та ЄС. У червні суд Нью-Йорка відмовив США у продажу супер’яхти Amadea, яка йому належить, через високі витрати на її утримання.
88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але він привітав…
Росія розглядається як можливий пункт призначення для іранських запасів урану, а також як арбітр у…
Тактика: заманити Трампа – та ізолювати Зеленського, пише видання.
Україна була змушена збільшити відбір газу зі сховищ та наростити імпорт цієї зими й навесні…
Обмеження стосується ділянки до бульвару Тараса Шевченка.
Проти віцепрезидента США протестували у Римі.