Відомо, що Додік просуває політику сепаратизму, за що перебуває під санкціями США і Британії через блокування демократичних механізмів влади в Боснії і Герцеговині.
Суд у Боснії та Герцеговині засудив проросійського лідера боснійських сербів Мілорада Додіка до одного року ув’язнення і заборонив йому займатися політичною діяльністю протягом шести років за його сепаратистські дії.
Про це повідомило Dnevni avaz.
Суд в Сараєво виніс своє знакове рішення після річного судового процесу проти Додіка. Його звинувачували у непокорі рішенням міжнародного посадовця Крістіана Шмідта, який наглядає за миром в балканській країні.
Раніше Додік заявив, що не підкориться будь-якому вироку, і пригрозив “радикальними заходами” у відповідь, включно з можливим відокремленням від решти країни Республіки Сербської – керованого сербами утворення в Боснії.
Додік і його адвокати не були присутні в суді під час винесення вироку. Додік заявив, що не підкориться будь-якому вироку, і пригрозив “радикальними заходами” у відповідь, включно з можливим відокремленням від решти країни Республіки Сербської – керованого сербами утворення в Боснії.
Це вирок першої інстанції, який наразі не набрав законної сили. У своїй першій реакції на вирок Додік сказав, що не хвилюється, і переживав й складніші ситуації.
Тисячі прихильників Додіка приїхали з усього регіону, щоб взяти участь у мітингу в головному місті Сербської Республіки Баня-Лука у вівторок ввечері.
Багато сербів кажуть, що Шмідт не має законних повноважень, оскільки його призначення не було схвалене Радбезом ООН.
Відомо, що Додік просуває політику сепаратизму, за що перебуває під санкціями США і Британії через блокування демократичних механізмів влади в Боснії і Герцеговині.
Після лютого 2022 року він неодноразово зустрічався з диктатором РФ Путіним у Росії. Сім’я Додіка потрапила під санкції США минулого року.
Мілорад Додік — боснійський сербський проросійський політик, неодноразовий і чинний президент Республіки Сербської у Боснії та Герцеговині.
Республіка Сербська – державне утворення на території Боснії та Герцеговини, утворене в результаті Дейтонської угоди. Столиця – Баня-Лука. Населені боснійськими сербами території проголосили незалежність своєї Республіки Сербської на початку 1992 року у відповідь на ініційований тоді ж боснійцями-мусульманами вихід Боснії та Герцеговини зі складу Югославії.
Республіка брала ключову участь у боснійській війні і залишалася самопроголошеною і невизнаною до листопада 1995, коли під тиском НАТО і ООН були укладені Дейтонські угоди і створено Федеративну державу Боснія і Герцеговина, у складі двох утворень – Республіки Сербської і Федерації Боснії та Герцеговини.
До слова, президент Республіки Сербської Мілорад Додік заявляв послу України в Хорватії й Боснії та Герцеговині Василю Кириличу, що він більше не бажана особа в республіці. Про це повідомляє портал Slobodna Dalmacija.
Росія внесла 21-го парламентаря з Великої Британії у «стоп-лист» для в'їзду в країну
Особлива увага буде приділена фінансуванню відновлення, конфіскації заморожених російських активів, залученню інвестицій. Працюємо для зміцнення…
Поліція Харкова відкрила досудове розслідування щодо інциденту на меморіалі жертвам Голокосту.
Тим часом сервіс Flightradar фіксує виліт літака Gulfstream G650 у бік Росії. Телеграм-канали пишуть, що…
Журналістам вдалося встановити походження понад 1,3 тисячі іноземців, які пройшли через московський пункт відбору за…
Як зазначили в данському Міноборони, Україна має велику потребу в безперервних поставках артилерійських боєприпасів різних…