Categories: Без рубрики

Протягом 2023 року було суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА — Рустем Умєров

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим взяли участь у зустрічі з виробниками БПЛА, організованій defense tech кластером Brave1.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Участь у зустрічі з виробниками БПЛА взяли представники понад 120 компаній. Вони мали змогу напряму поспілкуватися з усіма керівниками галузі – Міністерством оборони, Міністерством цифрової трансформації, Держспецзв’язку, Агенцією оборонних закупівель, Центральним управління безпілотних систем ГШ ЗСУ.

Міністр оборони України Рустем Умєров наголосив, що вони планують у 2024 році в рази збільшити кількість дронів на фронті. “Агенція оборонних закупівель” вже зараз укладає довгострокові контракти.

Не хочу говорити точну цифру, але йдеться про сотні тисяч різних типів, під виконання різноманітних завдань. Це без FPV — розвідка, корегування вогню, ситуаційна обізнаність в режимі реального часу. Ворог добре знає, що таке українські дрони. Сам факт того, що наш коптер висить в повітрі є фактом стримування, який змушує ворога тричі подумати, перш ніж висуватися на наші позиції.

Український ринок дронів

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що у 2022 році Україна фактично створила з нуля ринок дронів, а зараз у ньому сотні компаній.

На зустрічі з виробниками кілька днів тому наголосив, що у 2024 році компаніям треба масштабуватися — бо дронів треба більше.

На зустрічі заявили, що протягом 2023 року було суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА:

  • 67 моделей українських БпЛА отримали кодифікацію,
  • 58 отримали держконтракт;

Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.

Ми, зі свого боку, і далі змінюємо полісі, адаптуємо закони й працюємо над полегшеним контрактуванням. З ключового — зараз нам треба стандартизувати вимоги та тактико-технічні характеристики для дронів. Також для виробників важливо розуміти прогнозування контрактів і потреб Генштабу — працюємо і над цим.

Федоро відмітив, що вірить в потенціал українських виробників та їх можливість створювати революційні технології для поля бою.

Наразі пріоритетні технології БпЛА для розвитку:

  • українського «Ланцету»;
  • AI для автоматичного захоплення цілей;
  • керованого боєприпасу;
  • наведення на РЕБ та удару по них;
  • антидронових рішень тощо.

Також міністр згадав про державний defense tech кластер Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти й допомагає з допуском до експлуатації та кодифікацією. У планах — збільшити розмір грантів до $200 000, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.

Recent Posts

ЄС може відключити понад 20 російських банків від SWIFT — Bloomberg

Європейський Союз розглядає можливість відключення понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а…

11 години ago

На фронті від початку доби відбулося вже 85 зіткнень, на шести напрямках бої тривають

Між українськими оборонцями та російськими військами від початку доби відбулося вже 85 зіткнень, на шести напрямках…

11 години ago

У Росії заявили, що скоро передадуть Україні «меморандум», про який Путін домовився з Трампом

Заступник голови Ради Федерації РФ Константін Косачов заявив, що Росія «найближчими днями» передасть Києву свої напрацювання в рамках меморандуму щодо…

11 години ago

Єврокомісія пригрозила Угорщині через закон про боротьбу з незалежними медіа

Європейська комісія вимагає від Угорщини відкликати суперечливий законопроєкт, спрямований на обмеження іноземного фінансування НУО та…

11 години ago

У Словаччині хочуть офіційно вимагати від України компенсації за допомогу

За словами коаліційної Словацької національної партії (SNS), Словаччина має право вимагати фінансової компенсації від України.

12 години ago

У роботі соцмережі X стався масштабний збій

Соціальна мережа X (колишній Twitter), що належить американському мільярдеру Ілону Маску, в суботу зіткнулася з технічними…

12 години ago